Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Karpaczu

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Karpaczu

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska powstał w 2003 roku na terenie dawnej fabryki dywanów w Kowarach pod Karpaczem. Odwiedzający park mogą obejrzeć miniatury ciekawych zabytków architektonicznych z całego regionu.

Miniatury

Największą atrakcją parku są bardzo szczegółowe i precyzyjnie wykonane miniatury pałaców, zamków, ratuszy i klasztorów Dolnego Śląska wykonane w skali 1:25. Dodatkowo w parku znajdują się również miniatury Karkonoszy wraz ze Śnieżką, a także schroniskami w wiernie odtworzonymi szlakami turystycznymi.

Miniatury stworzono przy zastosowaniu najnowszych technik modelarskich. Turyści mogą obejrzeć między innymi model Bazyliki Mniejszej w Krzeszowie, zapory w Karpaczu, Pałacu Miłków, Zamku Czocha, starówki Jeleniej Góry, starówki Lubomierza, Zamku Kliczków oraz wiele innych ciekawych obiektów. Wszystkie miniatury znajdują się w pięknym, parkowym otoczeniu. Modele są niezwykle szczegółowe, zachowano wszystkie detale oryginalnych budynków, a także fakturę powierzchni takich jak cegła, boniowanie, mur rustykalny.

Pracownia

Osoby zwiedzające Parki Miniatur Zabytków Dolnego Śląska mają także możliwość odwiedzenia Studia Modeli Architektonicznych, gdzie można zobaczyć jak pracuje zespół odpowiedzialny za tworzenie nowych miniaturowych obiektów dla parku. Wszystkie detale wykonywane są ręcznie, dlatego każdy model jest dziełem sztuki. Do produkcji modeli wykorzystuje się materiały syntetyczne, metal, a także prawdziwy kamień. Detale odtwarza się na podstawie szczegółowej dokumentacji fotograficznej i archiwalnej.

Zwiedzanie

Zwiedzanie Parku Miniatur odbywa się w towarzystwie animatorów, który opowiadają o ciekawej historii regionu, zabytkach, na podstawie których powstały oglądane miniatury, a także o lokalnych legendach, np. o hrabinie z pałacu „Spiż” i o okrutnej Kunegundzie z Zamku Chojnik. Jest to doskonała okazja do poznania historii i architektury Dolnego Śląska w ciągu jednego popołudnia. Zwiedzanie trwa około godziny i warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, ponieważ w parku nie brakuje okazji do wykonania ciekawych zdjęć.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia: codziennie od 09:00 do 18:00. Ceny biletów: normalne 23 zł, dla dzieci 18 zł, seniorzy i studenci 21 zł. Szczegóły dostępne są pod adresem www: https://www.park-miniatur.com

Polecane obiekty w pobliżu Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Karpaczu