Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku

Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku

Dzisiaj promocja nauki oraz historii wygląda na szczęście inaczej, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Zamiast nudnych i zakurzonych wystaw w starych muzeach, miejskie władze decydują się obecnie na ekspozycje bardziej angażujące, przez co też lepiej zapadające w pamięć. Sukcesy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zachęciły inne miasta do inwestycji w nowoczesne obiekty. Nie inaczej było w Gdańsku, gdzie powstało Centrum Hewelianum.

Obiekt historyczny

Hewelianum zajmuje dawne obiekty obronne, dzięki czemu możemy tu nie tylko zobaczyć fascynujące doświadczenia naukowe, ale także poznać historię i architekturę tego wyjątkowego miejsca. Góra Gradowa miała znaczenie militarne już od połowy XVII stulecia, kiedy przez nasz kraj przetaczały się największe armie Europy. Grupy zorganizowane mogą skorzystać ze zwiedzania fortu z przewodnikiem. Taka opcja dostępna jest zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Wystawy naukowe

Główną atrakcją Centrum Hewelianum są jednak tutejsze wystawy naukowe. Jedną z bardziej obleganych jest wystawa „Dookoła świata”, gdzie można dowiedzieć się o tym, jak powstają trzęsienia ziemi lub dlaczego na Ziemi są wulkany. Podróżując przez kolejne kontynenty, można się także zapoznać z mechanizmami powstawania fal oraz poznać różnorodność kulturową Europy. Inną ciekawą wystawą jest „Łamigłówka”, gdzie znajdują się eksponaty pozwalające lepiej zrozumieć matematykę i statystykę. Warto się także wybrać do Baterii Moździerzy, gdzie zlokalizowano wystawę „Wehikuł czasu – zabawy z historią”. To multimedialna wystawa, która obsługiwana jest przez użytkownika za pomocą gestów.

Informacje dla zwiedzających

Obiekty centrum zlokalizowane są na terenie starego fortu na Górze Gradowej w centrum miasta. Tuż obok znajdują się dworzec PKP i PKS. Punkt informacji oraz sprzedaży biletów znajduje się w dawnym budynku Koszar Schronowych.

Wystawy otwarte są od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00. W poniedziałki centrum jest nieczynne. Ceny biletów: normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł, rodzinny – 35 zł. Dodatkowe bilety obowiązują na zajęcia w laboratorium oraz na pokazy w planetarium i pokazy Science Show.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: http://www.hewelianum.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku