Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Ulica Bohaterów Monte Cassino w Sopocie

Noclegi w pobliżu ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie

Ulica Bohaterów Monte Cassino w Sopocie

Ulica Bohaterów Monte Cassino w Sopocie, czyli słynny "Monciak", jest jedną z najczęściej odwiedzanych ulic w Polsce – to ona prowadzi do znanego w całej Europie sopockiego mola, które od wielu lat szczyci się tytułem najdłuższej tego typu konstrukcji na naszym kontynencie (część spacerowa ma aż 511, 5 metra, w tym ponad 450 metrów znajduje się nad Zatoką Gdańską - często myloną z Morzem Bałtyckim).

Sopocki deptak

Lwią część ulicy zajmują kluby, restauracje, kawiarnie, sklepy, kina, teatry czy galerie sztuki. To właśnie przy "Monciaku" znajduje się także słynny Krzywy Domek projektu architektów Szotyńskich i Zaleskiego (ciekawostką jest fakt, że inspiracją były m.in. obrazki Jana Marcina Szancera, rysownika do bajek Jana Brzechwy). Sama ulica kończy się przy Latarni Morskiej Sopot, leżącej zaraz przy wejściu na słynne molo.

Latarnia w Sopocie, od czasu zmniejszenia w 1999 roku prawa dotyczącego zasięgu nominalnego światła do siedmiu mil nie stanowi już formalnej, funkcjonującej na co dzień latarni morskiej. Dziś jej funkcje dotyczą głównie kwestii turystycznych - jest wieżą obserwacyjną, która została udostępniona przez miasto dla turystów do zwiedzania. Ponadto spacerując po ulicy Bohaterów Monte Cassino warto poświęcić chwilę na zwiedzenie robiącego wrażenie neogotyckiego kościółka św. Jerzego. Ciekawostką jest także znajdujący się przy opisywanej ulicy elitarny klub SPATiF, który pełni rolę miejsca spotkań sopockiej bohemy.

Oferta gastronomiczna

Aktualnie spacerując po sopockim "Monciaku" odwiedzić możemy liczne obiekty gastronomiczne takie jak: "Papudajnia", "Leniwa Baba", "Naleśniki Cuda Wianki", "Cyrano i Roxane", "La Crema d'Italia Cafe", "A Modo Mio", "Dwie Zmiany", "Browar miejski Sopot", "Pinokio", "Pijalnię Czekolady Wedel", "Sempre Pizza a Vino", "Crudo", "Śliwka w kompot", "Błękitny Pudel", "Cafe Ferber", "Kava" czy restaurację o światowym standardzie "GessleRRestaurant U Kucharzy".

Wejście na "Monciak" jest oczywiście darmowe i dostępne przez całą dobę, Krzywy Domek także stoi otworem dla zwiedzających (znajduje się tam dziś dom handlowy, restauracje, klub i oddział radia RMF FM), niemniej za wejście na sopockie molo trzeba będzie zapłacić.

Polecane obiekty w pobliżu ulicy Bohaterów Monte Cassino w Sopocie