Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu przystani w Szczecinku

Tramwaj wodny Bayern w Szczecinku

Położony nad jeziorem Trzesiecko Szczecinek umożliwia mieszkańcom miasta oraz turystom zobaczyć go z innej strony i przedostać się w inne rejony za pomocą komunikacji wodnej. Szczecinecki Tramwaj Wodny obsługiwany jest przez dwie jednostki: statek Bayern oraz statek Jadwiga, które w sumie płyną po jeziorze przez około godzinę. Rejsy nimi odbywają się w sezonie letnim, zaczynając się w drugiej połowie czerwca i kończąc we wrześniu. Pozwalają na podziwianie brzegów jeziora Trzesiecko, przy których z jednej strony rozciąga się zabytkowy park miejski z XIX wieku oraz Las Klasztorny po drugiej stronie.

Specyfika Szczecineckiego Tramwaju Wodnego

Szczecinecki Tramwaj Wodny jest jedną z nielicznych na terenie Polski jednostek wodnych będąc integralną częścią miejskiego transportu. Nawiązuje swoim wystrojem do statków pływających po jeziorze Trzesiecko 60 lat temu i może zabrać na swój pokład w sumie 54 pasażerów, którzy mogą także transportować ze sobą na przykład rowery bez wnoszenia dodatkowej opłaty. Dla turystów rejs po jeziorze przygotowany w ten sposób jest wyjątkową atrakcją, nic więc dziwnego, że w 2007 roku Szczecinecki Tramwaj Wodny został uhonorowany nagrodą Polskiej Organizacji Turystycznej jako „Produkt turystyczny roku 2007”.

Jezioro i jego położenie

Jezioro Trzesiecko jest wyjątkowym miejscem, skupiającym wokół życie Szczecinka. Niezwykle lubiany jest mieszczący się nad jego brzegami park miejski, którego pierwsze nasadzenia miały miejsce jeszcze w XIX wieku. Nad nim góruje odnowiony Zamek Książąt Pomorskich mieszczący obecnie centrum konferencyjne, a po drugiej stronie jeziora znajduje się Las Klasztorny waz ze ścieżką przyrodniczo-leśną przybliżającą specyfikę tutejszej flory i fauny.

Rejs statkiem Szczecineckiego Tramwaju Wodnego zajmuje w sumie około 1 godziny. Pozwala na zorganizowanie pikniku przy grillu na Mysiej Wyspie lub udaniu się dalszą drogę malowniczymi brzegami jeziora, po wyznaczonym tutaj szlaku pieszo-rowerowym ciągnącym się w sumie na długość ponad czternastu kilometrów.

Podstawowe informacje

Rozkład rejsów Szczecineckiego Tramwaju Wodnego znajduje się na stronie: http://www.km.szczecinek.pl//rozklad-rejsow

Ceny biletów: normalny 12 zł, ulgowy 7 zł, grupowy kolonijny (10 dzieci + opiekun) – 60 zł (każde kolejne dziecko w grupie – 6 zł).

Polecane obiekty w pobliżu przystani w Szczecinku