Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Bunkra Trzesieckiego w Szczecinku

Bunkier Trzesiecki w Szczecinku

Szczecinek to miasto położone w województwie zachodniopomorskim. Każdego roku w te okolice przybywa coraz więcej turystów, przede wszystkim z uwagi na sporą ilość atrakcji turystycznych, wyjątkowo korzystny do spędzania letniego wypoczynku klimat czy doskonałą bazę gastronomiczną i noclegową. Do Szczecinka przyjeżdżają nie tylko miłośnicy natury czy poszukujący aktywnego odpoczynku na turystycznych szlakach w regionie. Z roku na rok to miejsce odwiedza także coraz więcej pasjonatów historii. Jednym z obiektów cieszących się największym uznaniem wśród historyków - amatorów jest Bunkier Trzesiecki.

Lokalizacja i historia obiektu

Bunkier Trzesiecki to miejsce popularne wśród turystów. Znajduje się on w pobliżu Jeziora Trzesiecko. Obecnie pieczę nad nim sprawują lokalne stowarzyszenia fortyfikacyjne, które przeprowadziły kompleksową modernizację tego 2- kondygnacyjnego bunkra typu B-Werk. Bunkier ten został wybudowany w latach 1934 – 1935.

Co można oglądać w Bunkrze Trzesieckim?

Pomimo, że spora część bunkra uległa zniszczeniom, obecnie można podziwiać tu bardzo interesującą płytę pancerną typu 10P7. Dodatkowo, w górnej części pomieszczenia można oglądać pozostałości po pomieszczeniach, w których znajdowały się ciężkie karabiny bojowe i innego rodzaju broń. W odrestaurowanym bunkrze przygotowano nawet niewielkie muzeum. Można zobaczyć tam różnego rodzaju akcesoria wojenne. Dolna kondygnacja poświęcona jest codziennemu życiu żołnierzy – znajdują się tam między innymi pomieszczenia, do których załoga udawała się na krótki wypoczynek czy pokój dowódcy. Zainteresowaniem turystów cieszą się również takie pomieszczenia jak kuchnia, sala medyczna czy wentylatorownia. Pomieszczenie z filtrami powietrza stanowiło jedno z najważniejszych miejsc w całym bunkrze, którego spora część znajdowała się pod ziemią.

Informacje dla zwiedzających

Bunkier Trzesiecki można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Szczegółowych informacji na temat obiektu, rezerwacji i informacji związanych ze zwiedzaniem udziela Szczecinecka Grupa Rekonstrukcji Wału Pomorskiego.

Polecane obiekty w okolicy Bunkra Trzesieckiego w Szczecinku