Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Mysiej Wyspy w Szczecinku

Mysia Wyspa w Szczecinku

Niewielka, położona na brzegach jeziora Trzesiecko w Szczecinku wyspa nazywana Mysią Wyspą, w ostatnich latach odzyskuje swój dawny blask przedwojennego miejsca, przyciągającego mieszkańców relaksujących się tutaj nad wodą i korzystających z wybudowanej tu restauracji Hugo Schumachera.

Przedwojenne popularność Mysiej Wyspy

Przed II wojną światową, mimo początkowych oporów ze strony władz miasta, niemiecki przedsiębiorca Hugo Schumacher wybudował tu w 1928 roku restaurację, która stała się jednym z ulubionych miejsc odwiedzanych przez mieszkańców Szczecinka. Wielka modernistyczna bryła wyposażona była w podcienia, taras i duże zaplecze kuchenne-magazynowe. Poza dobrym jedzeniem można było na miejscu posłuchać koncertów czy wziąć udział w zabawach tanecznych lub obejrzeć zwierzęta zgromadzone w mini zoo.

Na Mysią Wyspę odbywały się rejsy dwóch statków spacerowych: Neustettin i Hindenburg, których sezon żeglarski rozpoczynał się w czerwcu, a kończył we wrześniu. Dzisiaj do ich tradycji nawiązuje Szczecinecki Tramwaj Wodny, którego statki są wystylizowane na krążące po jeziorze Trzesiecko jednostki przedwojenne. Czas podróży zajmował w sumie raptem 10 minut, gdyż statki płynęły na Mysią Wyspę prosto z przystani przy ulicy Parkowej. Cała restauracja mogła zaś pomieścić w sumie aż tysiąc dwustu gości, co jak na tamte czasy było liczbą imponującą. Nieznane są zupełnie jej losy w trakcie przejścia przez Szczecinek frontu w lutym 1945 roku. Do połowy lat 50. z nowoczesnej restauracji zachowały się jedynie drewniana galeria i pomosty oraz fundamenty zniszczonej budowli, którą powoli zagarniała w swoje władanie przyroda.

Współczesność Mysiej Wyspy

Przez lata Mysia Wyspa popadała w zapomnienie. Korzystali z niej głównie wędkarze i zagubieni rowerzyści. Jej wygląd i charakter zaczął się zmieniać dopiero w 2006 roku, kiedy rozpoczęto wycinkę drzew pozwalającą na dostęp do wody. W 2010 roku Mysią Wyspę przejęło miasto budując tutaj potężny pomost umożliwiający przybijanie do niego tramwajów wodnych. Doprowadzono także prąd, wodę i kanalizację czyniąc z Mysiej Wyspy ponownie ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Szczecinka w okresie letnim.

Polecane obiekty w pobliżu Mysiej Wyspy w Szczecinku