Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Torpedownia Gdynia

Noclegi w pobliżu Torpedowni Gdynia

Torpedownia Gdynia

Gdynia to miasto, które z roku na rok jest odwiedzane przez coraz większą grupę turystów. Nie brakuje tu zarówno świetnej plaży idealnej do letniego wypoczynku czy sporej liczby zabytków. Warto zwrócić uwagę także na mniej popularne wśród turystów miejsca np. Torpedownię.

Punkt militarny

Znajdująca się na tak zwanych Babich Dołach torpedownia to pamiętający czasy II Wojny Światowej obiekt, który pełnił rolę niemieckiego ośrodka badawczego torped. Została wybudowana na specjalnie zatopionej w morzu konstrukcji w odległości około 300 metrów od brzegu. Była wykorzystywana do ćwiczeń. W czasie wojny Torpedownię na Babich Dołach łączyło z brzegiem molo, dzięki któremu transportowano do niej podzespoły torped montowanych następnie w specjalnej hali. W czasach świetności można było tu wyprodukować nawet 200 sztuk torped. Ten ośrodek zakończył swoją działalność w kwietniu 1945 r.

Kolejne lata to coraz bardziej zauważalny wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych na budynek. W końcu molo zostało wysadzone w latach 90. XX w., więc teraz do torpedowni mogą dostać się jedynie nurkowie czy amatorzy jachtów. Pomimo tego warto wybrać się tam przebywając w Gdyni. Obecnie budynek popadł w ruinę, ale Gdyńską Torpedownię można podziwiać ze znajdującej się w pobliżu plaży.

Ciekawostki

Chociaż Gdyńska Torpedownia to obiekt popadający w ruinę i mocno zniszczony przez upływający czas, nadal stanowi on sporą atrakcję zwłaszcza dla miłośników historii. Warto zauważyć, że oprócz historycznego znaczenia ma ona obecnie także znaczenie kulturowe - Torpedownię na Babich Dołach można zobaczyć między innymi w serialu telewizyjnym "Czterej pancerni i pies" czy "Kryminalni".

Polecane obiekty w pobliżu Torpedowni Gdynia