Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Aleja Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie

Noclegi w okolicy Alei Załużonych Ludzi Morza w Rewie

Aleja Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie

Rewa to niesamowite miejsce, które często wybierane jest jako cel wakacyjnych podróży. Ta informacja nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, bowiem bliskość morza i cudowna atmosfera letniego kurortu sprawiają, że tak spędzony urlop z pewnością zaliczymy do udanych. Oprócz plaży i malowniczych widoków znaleźć tu możemy również wyjątkowe i niespotykane nigdzie indziej atrakcje. Jedną z nich jest Aleja Zasłużonych Ludzi Morza.

Jedyna taka aleja

Powstanie Alei Zasłużonych Ludzi Morza miało miejsce w roku 2004. Wówczas na cyplu rewskim stanął Krzyż Morski oraz trzy pierwsze tablice upamiętniające generała Józefa Hallera, Jana Leszczyńskiego oraz Klemensa Długiego. Postacie te w dużej mierze zasłynęły na północy naszego kraju i dały początek oryginalnej tradycji. Obecnie kolejne mosiężne tablice każdego roku zostają dodane do kolekcji, tworząc coraz większe skupisko wybitnych nazwisk. Te wyryte zostają na tablicach w kształcie Róży Wiatrów. Miejsce to trudno przeoczyć będąc w Rewie, znajduje się bowiem w strategicznym punkcie wieńczącym deptak. Jego widoczność to także zasługa wcześniej wspomnianego krzyża, który jest pokaźnych rozmiarów i zalicza się do wyjątkowej architektury.

Ciekawostki

Tablice pamiątkowe rozbudowujące dotychczasowy deptak wmurowywane są każdego roku w czerwcu. W tym czasie swoje miejsce odnajdują kolejne trzy nazwiska wybitnych osobistości. Odsłonięcie tablic odbywa się w formie ceremonii z udziałem asysty honorowej kompanii reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. W uroczystościach udział biorą także niesztampowe postaci, które pracują nad rozwojem żeglugi w Polsce. Ich obecność przyczynia się do nagłośnienia imprezy w całym kraju, zaś dla wczasowiczów staje się nie lada wydarzeniem. Obecność w Rewie w tym czasie zobowiązuje wręcz do zwiedzania Alei Zasłużonych Ludzi Morza oraz wzięcia udziału w imprezie. To bowiem nie tylko okazja do zapoznania się z tradycją i historią okolicy, ale też świetna zabawa, podczas której można spróbować lokalnych przysmaków i spędzić miło czas z rodziną i przyjaciółmi.

Polecane obiekty w okolicy Alei Załużonych Ludzi Morza w Rewie


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!