Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Mierzeja Rewska

Noclegi w pobliżu Mierzei Rewskiej

Mierzeja Rewska

Szukając najciekawszych miejsc na wakacje z pewnością powinniśmy rozważyć Rewę, jako kierunek naszego wyjazdu. Tu bowiem oprócz wszystkich korzyści letniego kurortu liczyć możemy na spokojną atmosferę, a i miejsce na plaży znajdzie się bez większego wysiłku, nawet w środku sezonu. Rewa to wyjątkowe połączenie popularnej miejscowości z kameralnym letniskiem.

Mierzeja Rewska - wyjątkowe uroki

Wybierając Rewę na czas letniego wypoczynku oprócz miłej atmosfery i względnego spokoju zyskujemy niesamowitą okazję do wygrzewania się w promieniach słonecznych na tutejszej mierzei. Ta ciągnie się niemal kilometr w głąb morza, a dodatkowo przedłożona jest o płycizny, które łączą ją z Półwyspem Helskim. Latem każdego roku to właśnie w tym miejscu odbywa się popularny marsz śledzia, podczas którego liczne grono turystów przemierza tą 10 kilometrową trasę. Grunt znajdziemy około 1 metra pod powierzchnią wody, nie licząc pogłębionego odcinka, który służy jako trasa żeglugi morskiej. Dzięki temu mamy możliwość cieszyć się urokami morskiej wody bez konieczności zanurzania się w niej.

Mierzeja Rewska posiada też ciekawy odcinek zwany Rewą Mew, gdzie podziwiać możemy tutejszą faunę w jej najciekawszym wydaniu. Mewy skuszone dużą ilością pożywienia skupiają się na wieńczącym cypel odcinku, zapewniając nam niesamowite wrażenia wizualne. Do tego zaliczyć należy również dużą ilość meduz, naniesionych na piaszczyste wybrzeże przez prąd od strony zatoki.

Ciekawostki

W tym miejscu wspomnieć należy, że trasa wykorzystywana w cyklicznej imprezie Marsz Śledzia, wykorzystywana jest również przez... dziki, które przemierzając najgłębszy jej odcinek – płyną. To ciekawostka, którą można zobaczyć na własne oczy. Wystarczy odrobina wytrwałości i szczęścia. Piaszczysta mierzeja o długości około 1 kilometra i szerokości 50 metrów w sezonie letnim, czasowo powiększa się o dodatkowe płycizny, po to by w okresie przypływu zniknąć niemal całkowicie. Idealne miejsce do opalania i zabawy z dziećmi, może stać się także doskonałym miejscem na stawianie pierwszych kroków w sportach wodnych, takich jak na przykład Skimboard.

Polecane obiekty w pobliżu Mierzei Rewskiej


Byłeś tam? Podziel się wrażeniami!