Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Tężnie w Inowrocławiu

Noclegi w pobliżu Tężni w Inowrocławiu

Tężnie w Inowrocławiu

Dzisiaj żyjemy w ogromnym zgiełku i pośpiechu. Gonią nas terminy, znajdujemy się niezmiennie pod dużą presją, do tego rzadko korzystamy z uroków natury, przebywając w dusznych pomieszczeniach i chodząc ulicami pełnymi spalin. Z tego powodu nieraz nasz układ odpornościowy się osłabia. Warto go zatem od czasu do czasu wzmocnić. Jednym z lepszych sposobów są tężnie.

Miasto na soli

Miasto leżące w samym sercu Kujaw zasłynęło ze swoich właściwości zdrowotnych. W Inowrocławiu znajduje się niezwykły i jedyny w swoim rodzaju Park Solankowy. Park jest bardzo bogato zadrzewiony, pośród drzew znajdują się zaś liczne pomniki przyrody. Co więcej - podczas spacerów alejkami parku spotkamy wiele niezwykłych rzeźb. Natomiast pośrodku parku znajdują się znane inowrocławskie tężnie.

Tężnie solankowe - serce parku

W środku parku znajdują się już od 2001 roku niezwykłe tężnie solankowe, które emitują specyficzne aerozole, mające niezwykłe właściwości zdrowotne. Pozwalają one leczyć nie tylko schorzenia dróg oddechowych oraz alergie, lecz także nadciśnienie tętnicze. Co więcej - spacer wokół tężni działa bardzo dobrze na stan ogólnego zmęczenia i wyczerpania organizmu. Warto jeszcze dodać, że powietrze dzięki tężniom nasycone jodem pomoże także osobom zdrowym, zachować długo ich siły witalne.

Warto wiedzieć, że dzisiaj tężnie zapewniają atrakcje każdej grupie wiekowej oraz osobom lubiącym różny rodzaj aktywności fizycznej. Możemy spróbować sił w nordic walkingu, kręglach, golfie, szachach. Na terenie tężni odbywa się także wiele wydarzeń kulturalnych. Co więcej - możemy przejść się aleją gwiazd, posiedzieć w niesamowitym ogrodzie zapachowym czy podziwiać fontanny. Działa tu również Pijalnia Wód.

Informacje dla turystów

Sam wstęp do parku oraz spacer wokół tężni jest darmowy. Warto natomiast rozważyć skorzystanie z różnych zabiegów, masaży, zajęć rekreacyjnych lub fittnes albo też zabiegów kosmetycznych.

Polecane obiekty w pobliżu Tężni w Inowrocławiu