Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Solankowy w Inowrocławiu

Noclegi w pobliżu Parku Solankowego w Inowrocławiu

Park Solankowy w Inowrocławiu

Inowrocław słynie jako miasto historyczne oraz uzdrowiskowe i sanatoryjne. Ten ostatni tytuł zawdzięcza znajdującym się na jego terenie źródłom wód pitnych oraz solankowych. To właśnie solanki są przyczyną, dla których Inowrocław rok rocznie odwiedzają tysiące gości, zainteresowanych nie tylko zwiedzaniem miasta, ale właśnie jego walorami zdrowotnymi.

Solanki nie tylko dla zdrowia

Inowrocławski park solankowy należy do jednych z większych w Polsce, licząc sobie ponad 85 ha, na których mieszczą się obiekty sanatoryjne, lecznicze, uzdrowiskowe oraz turystyczne. Oprócz tego, jak wskazuje na to sama nazwa parku, zlokalizowane są tu też solankowe tężnie, gdzie można skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez tego typu środki lecznicze. Park solankowy to także cały kompleks obiektów sportowych i kulturowych, na czele z muszlą koncertową oraz Teatrem Letnim, w którym spokojnie zmieści się nawet półtora tysiąca osób chętnych do oglądania występów na powietrznej scenie.

 

Oprócz tego znajdują się tu także liczne tereny rekreacyjne, ścieżki spacerowe i rowerowe, ławki ze stolikami oraz korty do gry w tenisa, zewnętrzne siłownie na świeżym powietrzu, park linowy i plac zabaw dla dzieci, stoliki do ping-ponga i szachów. Nic dziwnego, że park solankowy w Inowrocławiu przyciąga codziennie setki odwiedzających, z których znaczną część stanowią kuracjusze pobliskich ośrodków sanatoryjnych.

Wypoczynek i turystyka

Solanki są ogólnodostępne i darmowe, korzystać można z nich przez cały rok, chociaż ze względów oczywistych największe zainteresowanie odnotowuje się latem i późną wiosną. Park solankowy to najpopularniejsze miejsce wypoczynku dla mieszkańców Inowrocławia, można tu skorzystać z wodnych kąpieli nad małym stawem, poopalać się, rozpalić grilla albo ognisko w specjalnie do tego przystosowanym miejscu. Atrakcją turystyczną są także liczne pomniki poustawiane w parku, w tym gen. Władysława Sikorskiego. Niektóre z rosnących tu drzew noszą też imiona sławnych osób, które je zasadziły – Ireny Kwiatkowskiej, Natalii Kukulskiej, Ireny Szewińskiej czy Grzegorza Turnaua. Solanki są też miejscem organizacji przeróżnych imprez kulturowych – koncertów, występów kabaretowych, spotkań literackich, a nawet wystaw fotograficznych, które często goszczą w parkowych alejkach.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Solankowego w Inowrocławiu