Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Kościoła Św. Mikołaja w Inowrocławiu

Kościół Św. Mikołaja w Inowrocławiu

Inowrocław to niezwykłe miasto, położone w samym sercu Kujaw, nazywane też często "miastem na soli". Każdego roku przyjeżdża tu wiele osób, przede wszystkim w celach wypoczynkowych oraz zdrowotnych. Tutaj bowiem można odpocząć od codziennego zgiełku, zrelaksować się po towarzyszącym nam już praktycznie każdego dnia stresie i miło spędzić czas. Podczas spacerów po Inowrocławiu i zwiedzaniu miasta warto odwiedzić kościół św. Mikołaja.

Kościół św. Mikołaja

Jednym z piękniejszych budynków sakralnych w Inowrocławiu jest niezwykły kościół św. Mikołaja. Znajduje się on przy ulicy Księdza Bogdana Gordona. Pochodzi z XV wieku. Warto wspomnieć, że świątynia ta nie posiada wyraźnych cech stylowych. Na samym początku miała trzy nawy oraz dachy o różnej wysokości. W XVI wieku wzniesiono zaś dodatkowe renesansowe szczyty. Niestety losy historii nie okazały się łaskawe dla kościoła św. Mikołaja. Bowiem podczas potopu szwedzkiego popadł on w ruinę. Dopiero w XVIII wieku rozpoczęto jego odbudowę.

 

Wnętrze

Wnętrze kościoła jest utrzymane w stylu barokowym, zawiera jednak renesansowy ołtarz św. Antoniego, który został przeniesiony z kościoła franciszkanów. Stamtąd także pochodzi ołtarz Matki Boskiej Różańcowej. Warto zwrócić także uwagę na oryginalną figurę Chrystusa pochodzącą z XIV wieku.

Będąc w kościele należy koniecznie zwrócić uwagę na niezwykłe organy. Pochodzą one bowiem z miasta Bierutów, które jest położone na Dolnym Śląsku. Przetrwały one praktycznie w nienaruszonym stanie od czasów baroku. To prawdziwy zabytek tej świątyni.

Zwiedzanie

Kościół św. Mikołaja, choć oczywiście jest zabytkiem, jest również czynnie działającą parafą. Możemy zatem iść tu na mszę świętą. Zwiedzanie jest darmowe, jednakże pamiętajmy, aby nie przeszkadzać wiernym w modlitwie. Więcej informacji znaleźć możemy na stronie http://www.inofara.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Św. Mikołaja w Inowrocławiu