Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Muzeum Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

Inowrocław to piękne miasto położone w samym sercu Kujaw. Rokrocznie przyjeżdża tu wielu turystów, aby nie tylko odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku, ale także, a może przede wszystkim, skorzystać z tutejszych walorów zdrowotnych. Działają to bowiem różne uzdrowiska i tężnie. Podczas pobytu w Inowrocławiu warto także bliżej poznać miasto, a jednym z ciekawszych miejsc, do którego powinniśmy się udać jest Muzeum Jana Kasprowicza.

Wyprawa do muzeum

Oczywiście warto zapoznać się z tutejszą kulturą, a w szczególności - zajrzeć do niezwykłego Muzeum Jana Kasprowicza. Jan Kasprowicz jest to znana postać w literaturze polskiej. Wybitny przedstawiciel Młodej Polski, jeden z najsłynniejszych poetów, nobilitowany nieraz nawet do roli wieszcza narodowego. Mało kto wie, że urodził się on właśnie w Inowrocławiu. Tutaj też znajduje się jego muzeum.

Muzeum Jana Kasprowicza

Największą chlubą muzeum jest wystawa stała "Jan Kasprowicz - życie i twórczość". Ponadto możemy zwiedzić wystawę poświęconą Stanisławowi Przybyszewskiemu oraz "Gabinet Stanisława Szenica" a także wystawę poświęconą historii Inowrocławia. To są wystawy stałe. Aby zobaczyć, jakie w danym miesiącu muzeum oferuje wystawy czasowe, warto zajrzeć na jego stronę internetową. Należy jeszcze koniecznie wspomnieć o tym, że oprócz głównego muzeum możemy zwiedzić jego drugą część, czyli dom w Szymborzu, inaczej - dom rodzinny Jana Kasprowicza.

Informacje dla turystów

Muzeum jest nieczynne w poniedziałek. Od wtorku do piątku placówka jest udostępniona turystom od 10:00 do 17:00, natomiast w soboty i w niedziele od 10:00 do 16:00. Dom rodzinny Jana Kasprowicza czynny jest zaś sezonowo, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się w muzeum lub telefonicznie, jakie są aktualne godziny otwarcia.

Bilet na 3 wystawy stałe oraz aktualną wystawę czasową kosztuje 12 zł dla dorosłych i 9 zł z ulgą. Można także kupić bilet tylko na jedną z wystaw stałych. Wszelkie informacje znajdziemy na stronie muzeum http://www.mjkinowroclaw.ecom.net.pl/.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Jana Kasprowicza w Inowrocławiu