Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy tarasu widokowego na Stare Miasto w Warszawie

Taras widokowy na Stare Miasto w Warszawie

Warszawa jest pięknym miastem, bardzo rozległym i efektownym. Jest w nim wiele do zwiedzania i podziwiania. Jednym z wyjątkowych miejsc w Warszawie jest Taras Widokowy na Stare Miasto, z którego można obejrzeć całą panoramę prawej strony Warszawy w wyjątkowo urokliwych okolicznościach.

Panorama starówki

Taras widokowy jest umieszczony na szczycie dzwonnicy kościoła św. Anny w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, zaraz obok Placu Zamkowego, czyli w jednym z najbardziej znanych rejonów stolicy. Na szczyt dzwonnicy prowadzi aż 150 stopni, wybudowanych z solidnego kamienia. Jednak każdy kto podoła temu niełatwemu wyzwaniu, zostanie nagrodzony przepięknym i zapierającym dech w piersiach widokiem na warszawską starówkę. Z tarasu przy ładnej pogodzie widać także m.in. Kawęczyn i Tarchomin, a są to dosyć odległe miejsca od centrum stolicy.

Wspaniałe widoki

Wieża, na której mieści się taras widokowy, powstała już w XVI wieku. Od samego początku znajdowała się w tym miejscu dzwonnica i już na początku istnienia miejsce to pełniło też funkcję widokowo-orientacyjną. Wieża z dzwonnicą kilka razy była odbudowywana i remontowana na skutek różnych wydarzeń historycznych. Od 1978 roku w dzwonnicy wiszą trzy dzwony: św. Tadeusza, św. Anny oraz bł. Władysława z Gielniowa. Taras widokowy jest dosyć małych rozmiarów właśnie dlatego, że znajduje się na nim ośmioarkadowa glorieta, w której znajdują się dzwony. Każdy kto odwiedza Warszawę, koniecznie powinien się wspiąć na taras widokowy i obejrzeć stolicę z takiej perspektywy. Wstęp nie jest zbyt kosztowny, sama kasa biletowa mieści się na szczycie dzwonnicy, tuż przed wejściem na taras. To jeden z obowiązkowych punktów zwiedzania stolicy.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia: w sezonie maj-październik:

  • poniedziałek – piątek 10.00-21.00
  • sobota – niedziela 11.00-22.00

w sezonie październik-maj:

  • poniedziałek – piątek 10.00-18.00
  • sobota – niedziela 11.00-18.00

Ceny biletów: normalny 6 zł, ulgowy 5 zł, dzieci do lat 4 - wstęp bezpłatny. Więcej dokładniejszych informacji dostępnych jest na stronie http://www.taraswidokowy.pl/

Polecane obiekty w okolicy tarasu widokowego na Stare Miasto w Warszawie