Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Szrenica

Noclegi w pobliżu Szrenicy

Szrenica

Szrenica góruje nad miastem. Znajduje się na Głównym Grzbiecie Karkonoszy. Ma wysokość 1362 m n. p.m. Można na nią wjechać krzesełkową kolejką liniową SKI ARENY Szrenica. Kolejka składa się z następujących wyciągów: Lolobrygida, Śnieżynka, FIS oraz Puchatek. Na szczycie Szrenicy znajduje się górskie schronisko, o takiej samej nazwie jak góra.

Kilka możliwości wejścia

Najwięcej turystów wybiera wejście na nią szlakiem czerwonym, czyli Głównym Szlakiem Sudeckim. Dla osób w gorszej kondycji fizycznej polecam dojście około 10 minut łącznikiem czarnym i wjazd wyciągiem krzesełkowym.

Na północnym i wschodnim zboczu Szrenicy znajduje się szlak zielony z Hali Szrenickiej. Biegnie przez Końskie Łby do schroniska Pod Łabskim Szczytem. Szrenica znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Krajobrazowego. Ze szczytu Szrenicy można podziwiać: Kotlinę Jeleniogórską, Góry Izerskie oraz Góry Kaczawskie. Niedaleko Szrenicy znajdują się ciekawe formy skalne o nazwach: Końskie Łby, Szronowiec i Trzy Świnki. W 1922 roku na szczycie góry wybudowano schronisko Szrenica. Jest doskonałą bazą wypadową na polskie i czeskie szlaki, bo znajduje się tylko 300 metrów od granicy.

Miejsce dla narciarzy

Wierzchołek góry pokrywa granitowe gołoborze. Szrenica doskonale nadaje się na narty. Mimo niewielkiej wysokości panują na niej takie warunki, jak w Alpach na wysokości 2 tys. metrów. Szklarska Poręba jest wspaniałym miejscem dla zwolenników górskiego szaleństwa. Znajduje się tu aż 20 kilometrów nartostrad oraz duże zespoły wyciągów.

Wyciąg krzesełkowy

Łączna długość wyciągu krzesełkowego to 2758 metrów. Są tu dostępne aż 4 trasy zjazdowe. Jedna jest niebieska, dwie są czerwone oraz jedna czarna. Łącznie mają długość 10 kilometrów. Można w Szklarskiej wypożyczyć sprzęt sportowy, wynająć instruktora narciarstwa albo snowboardu. Można tu bez problemu znaleźć zakwaterowanie.

Dla turystów

Schronisko jest czynne przez cały rok. Można z niego skorzystać i odpocząć po ciężkiej wędrówce na szczyt, jak i również przenocować. W obiekcie znajduje się się około 90 miejsc noclegowych. Z kolejki można korzystać w godzinach od 9:00-16:30. Ceny za przejazd są uzależnione od pory roku i podzielone na sezon zimowy i letni. Należy pamiętać, że w cenę biletu nie wlicza się wstępu do Karkonowskiego Parku Narodowego. Należy osobno wykipić bilet wstępu do parku. Nie jest to duża opłata. Za bilet normalny zapłacimy 6 złotych, a za ulgowy 3zł, można także wykupić tygodniowy wstęp w cenie 15 zł bilet normalny i 7,50 zł bilet ulgowy.

Więcej można dowiedzieć się z oficjalnych stron:

  • http://www.szrenica.pl/
  • http://sudetylift.com.pl/lato/

Polecane obiekty w pobliżu Szrenicy