Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Stare Miasto w Olsztynie

Noclegi w okolicy Starego Miasta w Olsztynie

Stare Miasto w Olsztynie

Olsztyn – stolica Warmii i Mazur zdecydowanie jest miejscem, które warto zobaczyć. Co roku odwiedzają to miasto tłumy turystów, ze względu na bliskość wspaniałych mazurskich jezior, z których uroków każdy chętnie korzysta. Olsztyn to jednak nie tylko jeziora, znajduje się tutaj wiele obiektów wartych odwiedzenia i wiele elementów, które po prostu trzeba zobaczyć. Jednym z najbardziej urokliwych miejsc jest Stary Rynek w Olsztynie.

Historia

Okazuje się, że Stare Miasto w Olsztynie w gruncie rzeczy jest stosunkowo nowe, gdyż pod koniec II wojny światowej w 1945 roku zostało niemal doszczętnie zniszczone przez żołnierzy sowieckich. Pozostałością po dawnym Starym Rynku są zaledwie dwa zabytki: pochodzący z XIV wieku zamek oraz katedra św. Jakuba pochodząca z tego samego okresu. Na szczęście władze miasta podjęły się odbudowy Starego Miasta, w związku z czym można tam podziwiać takie zabytki jak: Wysoka Brama, Dom Gazety Olsztyńskiej, pomnik Świętego Jakuba – patrona miasta czy dom pogrzebowy zaprojektowany przez słynnego architekta – Ericha Mendelshona.

Na Starym Mieście znajdują się również Magazyn Solny wraz z ośrodkiem edukacyjnym mazurskiego muzeum czy Most Zakochanych, na którym kochające się pary mogą założyć kłódkę na symbol swojej wielkiej i wiecznej miłości. Turyści, którym wydaje się, że są życiowymi pechowcami mogą odmienić swój los przechadzając się po Starym Mieście w Olsztynie poprzez potarcie nosa posągu Kopernika, spoczywającego na ławce. Wielbiciele zwiedzania zdecydowanie nie będą się tutaj nudzić.

Atrakcje

Co roku w miesiącach letnich od połowy czerwca do końca września na olsztyńskim Starym Mieście odbywają się imprezy zwane Olsztyńskim Latem Artystycznym. Do głównych imprez należą: Olsztyńskie Koncerty Organowe, Letnie Sesje Śmiechoterapii, Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe i Międzynarodowe Dni Folkloru.

Polecane obiekty w okolicy Starego Miasta w Olsztynie