Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Nowoczesności w Olsztynie

Muzeum Nowoczesności w Olsztynie

Wybierając się do Centrum Techniki i Rozwoju Regionu „Muzeum Nowoczesności” mamy okazję spojrzeć na postęp cywilizacji w zupełnie inny sposób. Tam będziemy mogli dowiedzieć się o wielu całkiem współczesnych ciekawostkach. To jedno z wyjątkowych miejsc w Olsztynie, które warto odwiedzić.

Tartak - idealnym miejscem na muzeum

Jeżeli chcemy się czegoś ciekawego dowiedzieć na temat Muzeum Nowoczesności, to na pewno warto zwrócić uwagę na sam budynek, w którym się on znajduje. Na siedzibę tego zacnego miejsca wybrano zrewitalizowany Tartak Raphaelsohnów. Muzeum mieści się w okolicach Parku Centralnego w Olsztynie i wyróżnia się wysokim kominem. Oczywiście został on odbudowany. Dobrze jest zapamiętać, że w miejscu, w którym jest odnowiony tartak, mieściła się na przełomie XIX i XX wieku przemysłowa część Olsztyna. Dlatego odwiedzając muzeum, możemy się poniekąd przenieść w czasie.

Interesujące wystawy i nie tylko

Muzeum Nowoczesności podlega pod Miejski Ośrodek Kultury. Właśnie tutaj znajduje się cały zarząd, który kieruje poszczególnymi wystawami. Główna, a zarazem najważniejsza ekspozycja pokazuje jak Olsztyn rozwijał się i zmieniał w obliczu rozwoju cywilizacji. Dzięki temu, będzie można się dowiedzieć, jak niegdyś mieszkańcy radzili sobie np. z podróżowaniem, zarabianiem pieniędzy czy z budową domów. Na pewno doskonałym uwidocznieniem tego, jak ubierali się mieszkańcy Olsztyna i okolic, jak i również tego, jakimi rozrywkami zajmowali się w tamtych czasach są stare fotografie. W placówce można zrobić sobie wyjątkową fotografię, stylizując się na mieszkańca tamtych czasów.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia muzeum:

  • poniedziałek - czwartek: 11:00-17:00
  • sobota - niedziela: 11:00-18:00
  • piątek: nieczynne

Więcej informacji do znalezienia na stronie: http://tartak.mok.olsztyn.pl/

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Nowoczesności w Olsztynie