Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Planetarium w Olsztynie

Noclegi w okolicy Planetarium w Olsztynie

Planetarium w Olsztynie

Olsztyn – jedna z najważniejszych perełek województwa warmińsko-mazurskiego, stolica, centrum kulturalne i prawdziwy ośrodek turystyczny tego regionu. Każdego roku ściągają do niego turyści złaknieni uroków mazurskich jezior. Przybywają tutaj zarówno goście szukający odpoczynku w ciszy, wśród zieleni i wykazujący raczej małą aktywność oraz charyzmatyczni wielbiciele sportów wodnych, którzy chcą z czasu wolnego "wycisnąć" jak najwięcej. Piękne jeziora, mimo iż stanowią największą atrakcję tego regionu nie są jedyną atrakcją, jaką oferuje turystom Olsztyn. Znajduje się tutaj także niezwykle interesujące Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne.

O planetarium

Planetarium powstało w hołdzie dla najsłynniejszego polskiego astronoma - Mikołaja Kopernika, który "wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię...". Cechą charakterystyczną obiektu jest szara kopuła. Działalność planetarium opiera się głównie o programy astronomiczne, które każdego roku ogląda kilkadziesiąt tysięcy widzów, związane oczywiście z astronomią, astronautyką i pokrewnymi dziedzinami. Wycieczkom szkolnym Planetarium oferuje głównie specjalne programy dydaktyczne.

Niemałą atrakcją jest ukazane podczas projekcji rozgwieżdżonego nieba oraz różnych zjawisk astronomicznych, które dla osób zainteresowanych tematem stanowią nie lada gratkę. Osoby, które bardzo mocno interesują się astronomią mogą skorzystać z odczytów prowadzonych przez wybitnych profesorów i specjalistów z polskich ośrodków naukowych.

Cennik

Ceny biletów wstępu do Planetarium: ulgowe 10 zł, normalnie 15 zł. Inny cennik obowiązuje dla wycieczek zorganizowanych, w których ceny uzależnione są od podjętej przez dzieci aktywności. Godziny otwarcia planetarium i obserwatorium są różne, niezbędne informacje można zaczerpnąć ze strony http://planetarium.olsztyn.pl/.

Polecane obiekty w okolicy Planetarium w Olsztynie