Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Stadion Narodowy w Warszawie

Noclegi w pobliżu Stadionu Narodowego w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy w Warszawie to nowa duma stolicy Polski. Wybudowany w ramach inwestycji Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012 w roku 2011 stał się najnowocześniejszym polskim stadionem sportowym, który ponadto zawiera w sobie wielkie znaczenie historyczne. Stadion Narodowy (od roku 2015 funkcjonujący pod nazwą PGE Narodowy) powstał na terenie dawnego Stadionu Dziesięciolecia, który wybudowany został w latach 50-tych w rekordowym czasie (11 miesięcy) i aż do upadku komunizmu w Polsce łączył w sobie wiele inicjatyw Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

Najważniejszy stadion piłkarski

Dzisiaj PGE Narodowy stanowi wielofunkcyjny obiekt sportowy, który w klasyfikacji UEFA otrzymał czwartą, najwyższą kategorię. Na trybunach zmieścić się może niemal 60 000 widzów, posiada on opcję rozsuwania nowoczesnego dachu, jest doskonale przygotowany na wizyty osób niepełnosprawnych, poniżej konstrukcji zaś umieszczono dwupoziomowy parking. Fasada PGE Narodowego nawiązuje do biało-czerwonych barw oraz przypomina ona falującą, polską flagę.

Ciekawostkę stanowi wielowyznaniowa kaplica, która zbudowana została na poziomie -3. Korzystać z niej mogą kibice, trenerzy czy sportowcy różnych wyznań i religii. W połowie 2015 roku na terenie obiektu umieszczono także pomnik Kazimierza Górskiego - najsłynniejszego selekcjonera polskiej reprezentacji, który w plebiscycie "Piłki Nożnej" uhonorowany został tytułem najlepszego polskiego trenera XX wieku.

Stadion Narodowy w Warszawie jest organizatorem wielu wydarzeń sportowych różnego rodzaju: eventów, koncertów czy spotkań politycznych najwyższego szczebla (np. ostatnie spotkanie NATO w Warszawie).

Najważniejsze informacje dla turystów

W godzinach 10:00-21:30 korzystać można z punktu widokowego stadionu, zaś w godzinach 10:00-21:15 organizowane są wycieczki z przewodnikiem po obiekcie.

Ceny biletów:

  • punkt widokowy dla turystów indywidualnych - 12 zł normalny, 7 zł ulgowy, 27 zł rodzinny
  • punkt widokowy dla grup zorganizowanych - 7 normalny, 7 zł ulgowy

Ponadto za dodatkową opłatą korzystać można z usług przewodnickich, z audio-przewodników czy ze specjalnych tras do zwiedzania. Szczegółowe informacje dostępne pod adresem: http://www.pgenarodowy.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Stadionu Narodowego w Warszawie