Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Parku Ujazdowskiego w Warszawie

Park Ujazdowski w Warszawie

Zabytkowy Park Ujazdowski w Warszawie zlokalizowany jest tuż przy Alejach Ujazdowskich pomiędzy placem Na Rozdrożu a ulicą Piękną. Przepiękny pak zajmuje powierzchnię ponad 5 ha i stanowi idealne miejsce do odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Na terenie całego parku znajdują się liczne drzewa oraz roślinność, a także fontanny i ławki, na których można przysiąść. Park to idealne miejsce do spacerów oraz spędzenia czasu na wolnym powietrzu, dlatego też każdego dnia odwiedzają go bardzo chętnie nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale również przybywający do Warszawy turyści.

Atrakcje

Wśród najciekawszych obiektów znajdujących się na terenie parku można wymienić przede wszystkim rzeźbę Gladiatora Piusa Welońskiego powstałą w 1880 roku, rzeźbę "Ewa" Edwarda Wittiga z 1911 roku, rzeźbę "Perseusz" Theodora Gruyere'a z przełomu XIX i XX wieku, kamień upamiętniający Stanisława Jachowicza, pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, plac zabaw dla dzieci, na którym żaden maluch nie powinien się nudzić, a także zabytkową wagę osobową, która została wybudowana w 1898 roku.

Historia Parku Ujazdowskiego

Na miejscu gdzie obecnie rozciąga się park, w XIX wieku znajdował się teren, który służył jako plac ćwiczeń dla wojska, jednak stanowił również miejsce zabaw ludowych. W miejscu tym odbywały się również liczne wystawy, jednak pod koniec XIX wieku dzięki staraniom Komitetu Plantacyjnego powstał park.

W tamtym czasie Park Ujazdowski był typowym parkiem krajobrazowym, w którym można było podziwiać w szczególności przepiękny staw ze spływającą po granitowych skałach wodą. Zdecydowano się również na wybudowanie mostka, a podczas jego wznoszenia zastosowano po raz pierwszy betonową konstrukcję przęsła. Podczas II wojny światowej ludność polska miała zakaz wstępu do parku, jednak po wojnie wszystko wróciło do normy. W 1965 roku park został wpisany do rejestru zabytków, jednak można go zwiedzać, podziwiając jego piękno. Warto jednak wiedzieć o tym, iż park jest ogrodzony i na noc zamykany. Dzięki temu przez lata nie został zdewastowany, a swoim urokiem zachwyca nie tylko mieszkańców, ale również turystów.

Godziny otwarcia: 6:00-21:00

Polecane obiekty w okolicy Parku Ujazdowskiego w Warszawie