Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Stadion Energa Gdańsk

Noclegi w okolicy Stadionu Energa Gdańsk

Stadion Energa Gdańsk

Stadion Energa Gdańsk znajduje się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1 w dzielnicy Letnica. Jest to obiekt wybudowany specjalnie na mistrzostwa Europy, które odbyły się w 2012 roku. Potem został przejęty przez klub piłkarski Lechia Gdańsk, która do dzisiaj rozgrywa tam swoje mecze domowe. Stadion Energa Gdańsk to nowoczesny obiekt, który warto odwiedzić podczas pobytu w Gdańsku.

Europejski stadion sportowy

Obiekt jest przeznaczony nie tylko na wydarzenia sportowe. Funkcjonuje tutaj Fun Arena, która mieści w sobie wiele ciekawych atrakcji dla całych rodzin. Można tu między innymi skorzystać z escape roomów, czyli popularnych gier polegających na rozwiązywaniu zagadek logicznych i wydostaniu się z pomieszczeń, z toru gokartowego (gokarty elektryczne), z paintballa elektronicznego, kolejki tyrolskiej, toru wrotkarskiego, skoków na bungee czy punktu widokowego.

Atrakcje na stadionie

Warto jest także zwiedzić cały stadion wraz z punktem widokowym. Można podczas zwiedzania zobaczyć obiekt od środka wraz z szatniami piłkarzy i miejscami na co dzień niedostępnymi. Na terenie obiektu znajduje się także muzeum Lechii Gdańsk - ciekawa atrakcja dla kibiców piłkarskich. Po spędzeniu miłych chwil w Fun Arenie na stadionie Energa Gdańsk można skorzystać z zaplecza gastronomicznego. Znajduje się tu T29 Sports Bar&Restaurant oraz Racing Cafe, gdzie można zjeść i wypić coś na szybko lub posiedzieć dłużej i zamówić posiłek. Dzisiaj jest to w Gdańsku jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc. Stadion warto również odwiedzić podczas meczów piłkarskich klubu Lechia Gdańsk. Atmosfera na tym ogromnym kilkudziesięciotysięcznym stadionie jest fantastyczna.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia stadionu dla zwiedzających to: październik- kwiecień od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 – 16:00, w okresie od maja do września można zwiedzać od przez cały tydzień w godz. 10:00 – 18:00. Wszystkie te terminy wyłączają daty w dzień imprezy masowej na stadionie (np. mecze domowe Lechii Gdańsk).

Ceny biletów dla zwiedzających prezentują się następująco:

  • bilet normalny 17 zł
  • bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci i renciści) 12 zł
  • rodzinny dla dwójki dzieci i dwójki rodziców 36 zł za pakiet
  • grupowy normalny/ulgowy (dostępny dla grup liczących powyżej 15 osób) 14/10 zł za osobę
  • Dzieci w wieku poniżej 4 lat wchodzą za darmo

Więcej szczegółowych informacji znajduje się na stronie www.stadionenerga.pl/

Polecane obiekty w okolicy Stadionu Energa Gdańsk