Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Sea Towers

Noclegi w okolicy Sea Towers

Sea Towers

Charakterystycznych budynkiem tworzącym krajobraz współczesnej Gdyni jest wieżowiec Sea Towers, znajdujący się obecnie na 12 miejscu najwyższych wieżowców w Polsce, a na pierwszym, jeśli chodzi o budynki stricte mieszkalne. Jego całkowita wysokość sięga ponad 141 metrów.

Historia budowy

Futurystyczna budowla zaprojektowana przez wiedeńską pracownię architektoniczną Andrzeja Kapuścika – autora takich budynków, jak Multikino we Wrocławiu, biurowiec Kolmexu w Warszawie czy budynku Banku Handlowego w Katowicach – powstawała bardzo długo. Problem sprawiało zbyt małe oddalenie jej od wody, zaledwie 12 metrów od Zatoki Gdańskiej, co spowodowało konieczność utwardzenia i zagęszczenia gruntu pod budowę. Kamień węgielny pod budowę został położony w 2006 roku, a sam budynek oddano do użytku w 2009 roku. Problemy konstrukcyjne wynagradza atrakcyjność Sea Towers, jeśli chodzi o widoki rozciągające się z umiejscowionych w nim mieszkań i apartamentów: na Zatokę, Mierzeję Helską czy Trójmiasto. Bryłę budynku tworzą dwie wieże: wyższa liczy sobie 36 pięter, niższa – 28 kondygnacji. Na najwyższym piętrze umieszczono taras widokowy – niestety, dostępny tylko dla mieszkańców oraz ich gości, z których można bez przeszkód podziwiać rozciągającą się u stóp Sea Towers Gdynię i inne miasta wchodzące w skład aglomeracji trójmiejskiej.

Charakterystyka Sea Towers

Znaczącą część Swe Towers zajęły luksusowe mieszkania, apartamenty i penthousy. Na jego szczycie zamontowano antenę ostrzegawczą dla samolotów. Budynek umiejscowiony jest w tzw. Nadmorskiej Strefie Prestiżu Miejskiego, gdzie dawniej mieściła się firma Dalmor, a dziś przyciągające turystów atrakcjami i nowoczesnymi budynkami nabrzeże. Tuż obok znajduje się często odwiedzany przez turystów Skwer Kościuszki, Nabrzeże Prezydenta, plaża oraz marina dla jachtów morskich. Wszystko to powoduje, że zdania na temat budynku Sea Towers wśród samych mieszkańców Gdyni są podzielone. Jedni uważają, że granitowa bryła budynku zdominowała za bardzo okolicę, inni cieszą się, że Gdynia zyskała tak prestiżową lokalizację, zauważoną przez większość periodyków zajmujących się w Polsce architekturą współczesną. Warto jednak pod Sea Towers podejść, choćby po to, aby na własne oczy przekonać się, jakie wrażenie robi najwyższy budynek mieszkalny w Polsce.

Polecane obiekty w okolicy Sea Towers