Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
ORP Błyskawica

Noclegi w pobliżu ORP Błyskawicy

ORP Błyskawica

ORP Błyskawica to okręt o niezwykle długiej i ciekawej historii. Jego wyjątkowość zaznaczała się również w literaturze, bowiem wzmianki o okręcie w książkach wcale nie były rzadkością. Budowa statku zakończyła się w roku 1937. Długość okrętu jest zadziwiająca i osiąga aż 114 metrów. Szerokość wynosi ponad 11 metrów.

Pare słów o obiekcie

ORP Błyskawica to jeden z dwóch okrętów walczących w II wojnie światowej. Okręt typu Grom walczył dzielnie przez cały okres wojny, niezłomnie pokonując niezmierzone wody mórz i Atlantyku. Po zakończeniu wojny został odremontowany, wciąż jednak pełnił funkcję okrętu flagowego. Niestety, w roku 1967 uległ poważnym zniszczeniom wskutek sporej awarii kotłowni. Remont statku i jego ponowne odbudowanie było już nieopłacalne, dlatego statek stanowił stacjonarny okręt obrony przeciwlotniczej w Świnoujściu. Od roku 1976 okręt zacumowany jest w Gdyni i pełni obecnie funkcję muzeum. Nic w tym dziwnego, bowiem stanowi najstarszy na całym świecie okręt niszczyciel. Jego bogata i godna podziwu historia sprawia, że odwiedza go dziennie setki, jeśli nie tysiące turystów. Na jego pokładzie obejrzeć można niezwykle ciekawe wystawy, można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat morskich walk. Okręt Błyskawica pełni również funkcję reprezentacyjną. Na jego podkładzie często odbywają się najważniejsze dla miasta i regionu uroczystości.

Możliwość ziwedzania

Muzeum ORP Błyskawica czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 13:00 oraz od 14:00 do 16:20. Kasa, w której można nabyć bilety czynna jest w godzinach od 10:00 do 12:20 i od 14:00 do 16:20. W poniedziałki muzeum jest nieczynne.

Bilety można nabyć w cenach: bilet normalny 14 zł, bilet ulgowy 7 zł, bilet rodzinny 22 zł, bilet dla rodzin wielodzietnych 5 zł. Jest też możliwość opłacenia przewodnika za 30 zł w języku polskim i 45 zł w języku angielskim i rosyjskim. Jedynym warunkiem przydzielenia przewodnika jest grupa 25 osoba oraz rezerwacja z dwudniowym wyprzedzeniem.

Wizyta na okręcie będzie wspaniałą atrakcją dla całej rodziny. Zainteresuje nie tylko miłośników okrętów i marynarki wojennej. Warto więc znaleźć odrobinę czasu i przyjść tutaj z całą rodziną.

Polecane obiekty w pobliżu ORP Błyskawicy