Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Parku im. Ronalda Reagana w Gdańsku

Park im. Ronalda Reagana w Gdańsku

Gdańszczanie mają swoje idealne miejsce do spacerowania, joggingów, wychodzenia z psami, jazdy na rowerze. Jest nim położony w północnej części miasta park im. Ronalda Reagana, na którego terenie znajduje się również doskonale wyposażony skatepark. To największy zielony obszar tego typu na terenie całego miasta, nie licząc naturalnych obszarów leśnych.

Zagospodarowanie parku

Całkowita powierzchnia parku zmieniała się wraz z jego rozwojem. Na pierwszym etapie w latach 2003 - 2006, gdy park powstawał liczył 40 ha. Trzy lata później po jego pierwszej modernizacji zwiększył się o 15 ha, a po renowacji w 2014 roku ponownie zwiększył swoją powierzchnie. Park powstał na miejscu dawnych ogródków działkowych oraz leśnych i polnych nieużytków. Park jest typem parku nadmorskiego, wyposażony w liczne ławki oraz stoły, wyodrębnione miejsca na ogniska czy zorganizowanie grilla.

Doskonale sprawdza się na spacery z psami, ponieważ ogromny obszar parku pozwala na swobodne wypuszczenie pupila, aby się wybiegał i nie przeszkadzał innym spacerowiczom. Ze względu na znajdujące się tu place zabaw oraz ścieżki rowerowe świetnie sprawdza się również w przypadku spacerów z dziećmi oraz nauki jazdy na rowerze. Ze względu na w większości piaszczyste ścieżki raczej nie nadaje się dla rolkarzy i deskorolkarzy. Dla nich przygotowano za to specjalny skatepark wyposażony w rampy i zjeżdżalnie.

Przyjemna rekreacja

Darmowy wstęp do parku i jego atrakcji to tylko jedna z przyczyn, dla których jest odwiedzany codziennie przez setki osób. W miesiącach letnich ich liczba ze względu na przybywających do Gdańska turystów jeszcze dodatkowo rośnie. Oprócz wspomnianego wyżej wyposażenia parku dużą popularnością cieszą się znajdujące się na jego terenie dwa stawy wodne. Zamieszkiwane w większości przez kaczki, w niektóre cieplejsze lata goszczą również kilka łabędzich par, które można podziwiać już od początków maja aż do samego października.

Na terenie parku jest bezpiecznie, obowiązuje tu zakaz wjazdu dla samochodów i motocykli oraz quadów. Dodatkowo przy najczęściej uczęszczanych ścieżkach wytyczono miejsce na plenerowe wystawy artystyczne. Obecnie dużą część parku zdobią rzeźby będące elementem organizowanych tu festiwali i plenerów, wystawy fotograficzne, wystawy plakatów oraz okazjonalnie prezentowane są również prace studentów szkół artystycznych.

Polecane obiekty w pobliżu Parku im. Ronalda Reagana w Gdańsku