Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

Noclegi w pobliżu Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie

Miasto Mrągowo zlokalizowane jest w województwie warmińsko-mazurskim. Swoją bogatą ofertą turystyczną co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Jedni stawiają na aktywny wypoczynek, a inni z kolei na zwiedzanie zabytków, czy chodzenie po muzeach. Jednym z bardziej interesujących obiektów muzealnych na mrągowskiej mapie jest Muzeum Sprzętu Wojskowego.

Wyjątkowe muzeum

Ciekawą opcją spędzenia czasu jest wizyta w Muzeum Sprzętu Wojskowego. Położone jest ono przy ulicy Przemysłowej 11c. Dojeżdża się do niego drogą nr 600 w kierunku Szczytna. Muzeum posiada parking dla samochodów osobowych, jak i autokarów.

Muzeum jest prywatną inicjatywą miejscowego kolekcjonera Sławomira Trzeciakiewicza. Założyciel placówki przez lata gromadził eksponaty, które teraz udostępnia zwiedzającym. Obecnie na terenie muzeum podziwiać można 70 pojazdów. Najstarsze pochodzą z czasów II wojny światowej, natomiast prawdziwymi perełkami są pojazdy gąsienicowe. Co bardzo ważne, eksponaty są pokazywane na świeżym powietrzu, a do wielu z nich można najzwyczajniej w świecie wsiąść. Co jeszcze istotniejsze, organizowane są również przejażdżki ciężarówką wojskową, opancerzonym transporterem, a nawet czołgiem. Co jakiś czas muzeum wzbogaca się o nowy eksponat, więc warto je odwiedzać i sprawdzać nowinki.

Organizacja imprezy

Muzeum nie tylko pokazuje pojazdy i opowiada ich historię, ale również proponuje wypożyczenie określonych modeli na potrzeby inscenizacji, filmów czy imprez okolicznościowych. Dodatkowo muzeum zajmuje się organizacją spotkań integracyjnych, imprez militarnych i gier fabularnych. W ofercie znajdują się przejażdżki ciężkim sprzętem wojskowym po dogodnym i atrakcyjnym terenie. Trasy zostały opracowane w oparciu o różne stopnie trudności oraz długości przejazdu. Dodatkowo poza przejażdżką pojazdami można liczyć na kuchnię polową, namioty wojskowe i całe zaplecze, w tym agregaty prądotwórcze. Największa w północno-wschodniej Polsce baza sprawnych pojazdów wojskowych sprawia, że zdecydowanie warto zainteresować się szeroką ofertą muzeum.

Ważne informacje dla turystów

Cena biletu wstępu to: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, grupowy (minimum 20 os) z przejażdżką 20 zł. Podane ceny obejmują standardowe zwiedzanie muzeum i korzystanie z ogólnodostępnych atrakcji. Koszty organizacji imprez prywatnych są zależne od ilości atrakcji i wkładu własnego, jaki musi włożyć placówka. Wszystkie istotne informacje znajdują się na stronie: http://www.muzeum.mragowo.pl/

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie