Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Amfiteatru w Mrągowie

Amfiteatr w Mrągowie

Każdy, kto pragnie doznać niesamowitych wrażeń i przeżyć wspaniałe kulturalne wydarzenia, powinien zaczerpnąć rozrywki, jaką oferuje Amfiteatr w Mrągowie. Znajduje się on nad jeziorem Czos przy ulicy o dźwięcznej nazwie Jaszczurcza Góra 10. Położony jest on w niezwykle malowniczej leśnej scenerii niedaleko mola, około 1,5 km od centrum miasta. Stanowi ośrodek kultury Mrągowa, gdzie goszczono już wielu znamienitych artystów.

Historia

Początki Amfiteatru można datować na lata 80. XX wieku. Wtedy to znajdowała się tutaj inna budowla, która już nie istnieje. Na jej miejscu rozpoczęto w 2011 roku budowę nowocześniejszego obiektu, który obecnie stanowi centrum wielu krajowych imprez muzycznych i kulturalnych. Uroczyste otwarcie odbyło się w lipcu 2012 roku.

Imprezy kulturalne

Ten innowacyjny budynek jest w stanie pomieścić nawet 5 tysięcy widzów w czterech sektorach pod gołym niebem. Nowoczesna infrastruktura zapewnia cztery w pełni wyposażone garderoby z łazienkami dla gwiazd, a także część restauracyjną. Znajdują się one bezpośrednio pod sceną. Projekt przewidział również miejsca dla osób niepełnosprawnych, które umieszczono w sektorze A w górnej części widokowej. W pobliżu znajduje się także osobny budynek WC.

Bogata oferta kulturalna zadowoli każdego. Najbardziej znane imprezy odbywające się w tym miejscu to Mazurska Noc Kabaretowa, Festiwal Piknik Country oraz Festiwal Kultury Kresowej. Wszystkie te atrakcje przyciągają do Mrągowa gości z całej Polski.

Informacje dla odwiedzających

Należy pamiętać, że poza okresem kulturowych wydarzeń cały obiekt jest zamknięty i niedostępny dla zwiedzających. W takiej sytuacji najlepiej wybrać się na znajdujący się nieopodal punkt widokowy, z którego można podziwiać piękno całego krajobrazu z jeziorem na czele oraz Amfiteatr.

Przydatne informacje, które ułatwią pobyt wszystkim gościom.

W trakcie imprez na terenie obiektu są dostępne liczne punkty gastronomiczne. Obiekt nie jest zadaszony, dlatego w razie deszczu warto zabrać ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Na terenie Amfiteatru obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt. Wszystkie toalety są bezpłatne. Obiekt nie posiada żadnego zaplecza parkingowego, dlatego radzi się pozostawić samochód na parkingu przy ul. Giżyckiej. Przed większymi imprezami następuje zamknięcie drogi dojazdowej do Amfiteatru, czyli ul. Jaszczurcza Góra. W trakcie prób wykonawców teren Amfiteatru wraz z bramami wejściowymi na promenadzie jest zamknięty. Może to spowodować utrudnienia dla pieszych.

Ceny biletów różnią się jednak w zależności od rodzaju imprezy. Istotną informacją dla rodziców okaże się z pewnością wiadomość, że ich dzieci do 7. roku życia mogą wejść na dane wydarzenie bezpłatnie pod warunkiem, że będą zajmować miejsce razem z rodzicem. W zależności od imprezy osoby niepełnosprawne mogą otrzymać darmowe wejściówki.

Polecane obiekty w pobliżu Amfiteatru w Mrągowie