Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem

Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem

Miasto Zakopane znajdujące się w województwie małopolskim jest nie tylko wstępem do Tatr. Znajduje się w nim wiele atrakcji, o których nie wszyscy wiedzą. Między innymi godnym uwagi obiektem jest Muzeum Kornela Makuszyńskiego znajdujące się przy ulicy Kazimierza Tetmajera 15 w Willi Opolanka. Przed budynkiem ustawiony został pomnik artysty z figurką Koziołka Matołka (bohater jego książek).

Co kryje muzeum?

Działalność muzeum została zapoczątkowana przez wdowę po słynnym pisarzu panią Janinę Gluzińską – Makuszyńską. Otwarcie nastąpiło w roku 1966. Muzeum zajmuje jedynie cztery pokoje willi, to te same które niegdyś zamieszkiwane były przez małżeństwo Makuszyńskich. Znajduje się w nich zaledwie niewielka część dorobku pisarza, krytyka, publicysty, który jest uznawany za jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci.

Mimo to warto odwiedzić to miejsce i zapoznać się z: księgozbiorem, literaturą pamiętnikarską, rękopisami, fotografiami, listami od czytelników, literatów, malarzy, muzyków czy uczonych, a także wycinkami z gazet mówiącymi o jego twórczości. Dodatkową atrakcja tego miejsca są obrazy i rzeźby innych słynnych polskich artystów m. in. Fałata, Jarockiego, Pautscha, Wyspiańskiego czy Laszczki. W muzeum podziwiać można również projekty ilustracji do książek Makuszyńskiego, dawne tkaniny artystyczne, miniatury oraz zabytkowe meble.

Informacje dla zwiedzających

Muzeum czynne jest od środy do soboty w godzinach 9.00-16.00 oraz w niedziele 9.00-15.00. Ceny biletów wynoszą: 6 zł – normalny, 4,5 zł – ulgowy oraz 20 zł + cena za bilet wstępu za zwiedzanie z przewodnikiem.

Polecane obiekty w pobliżu Muzeum Kornela Makuszyńskiego w Zakopanem