Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Rynku Starego Miasta w Warszawie

Rynek Starego Miasta w Warszawie

Rynek Starego Miasta w Warszawie to uroczy zakątek, który odwiedzany jest przez miliony turystów. Trudno uwierzyć, że po II wojnie światowej przy rynku nie stał nawet jeden cały budynek - jednak stolica z wojennych zniszczeń potrafiła podnieść się bardzo szybko i w krótkim czasie odbudowała elementy rynku zgodnie z tym, jak wyglądał on wcześniej. Ten niezwykły plac o sporych wymiarach 90 na 73 metry przyciąga każdego dnia swoim pięknem, urokliwymi kamieniczkami, ulicami wybrukowanymi według dawnej mody kocimi łbami i wieloma innymi rzeczami.

Historyczne centrum stolicy

Tu nie ma jednego miejsca, które można uznać za najpiękniejsze. Jedni cenią sobie niedawno wybudowany taras widokowy, z którego można podziwiać Wisłę oraz odleglejszą część Warszawy. Inni z kolei docenią architekturę pięknych katedr, na przykład katedry Świętej Anny, które zachwycają misterną sztuką zarówno wnętrza, jak i na zewnątrz. Świetny widok rozpościera się także na moście obok katedry Świętej Anny - to właśnie to miejsce i jego pobliże bardzo często staje się centrum różnych pokazów i akcji marketingowych. Dostojnie prezentuje się na rynku kolumna króla Zygmunta III Wazy.

Najważniejszym z historycznego punktu widzenia jest jednak Zamek Królewski, otwarty do zwiedzania w ciągu tygodnia przez turystów i mieszkańców Warszawy, stanowiący ostatnią siedzibę polskich królów za czasów polskiej monarchii. Ważnymi świadkami żywej historii jest także Barbakan - mur wybudowany w celach obronnych, świetnie spełniający swoje zadania przez wiele dziesięcioleci, odbudowany i zrekonstruowany po II wojnie światowej. Przechadzając się warszawskim Starym Miastem warto jest zwrócić uwagę na postać legendarnej warszawskiej Syrenki.

W ciągu dnia możemy podziwiać oprócz cennych zabytków także prace artystyczne w wielu ulokowanych tutaj sklepikach lub na chodnikach, a wieczorem podziwiać tą część Warszawy skąpaną w świetle latanii ulicznych. Plac Starego Miasta jest codziennie uczęszczany zarówno przez mieszkańców Warszawy, jak i turystów bo przyciąga swoim pięknem i urokiem.

Polecane obiekty w pobliżu Rynku Starego Miasta w Warszawie