Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci w Poznaniu

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci w Poznaniu

Rezerwat Archeologiczny Genius loci obejmuje ogromny wykop archeologiczny, odsłaniający pozostałości wału obronnego grodu poznańskiego, pochodzące z X wieku. Zwiedzający mogą obejrzeć z bliska to interesujące dzieło średniowiecznej architektury. Rezerwat działa od 2012 roku i jest wyposażony w multimedia, które tworzą przystępną i ciekawą prezentację.

Nowoczesne rozwiązania

Rezerwat łączy tradycję z najnowszą technologią. Dla zwiedzających przygotowano sale kinowe, w których można obejrzeć filmy 3D. Do wyjaśnienia sposobu funkcjonowania średniowiecznych fortyfikacji wykorzystano obrazy holograficzne i multimedialne kioski. Wewnątrz obiektu znajduje się również przestrzeń wyznaczona na organizowanie wystaw czasowych. Zadaniem innowacyjnego centrum edukacji jest pokazanie przeszłości w kreatywny sposób, ukazujący wiedzę w zakresie inżynierii, techniki, sztuki i kultury.

Opis obiektu

Teren, na którym znajduje się rezerwat został przekazany Miastu Poznań przez Poznańską Kurię Metropolitalną. Rezerwat ma powierzchnię 1002 m2. W części podziemnej obiektu można zobaczyć korytarz ukazujący fundamenty muru biskupa Lubrańskiego oraz salę ekspozycyjną reliktów wału grodu poznańskiego. Na parterze zbudowano wielofunkcyjną salę kinową. W rezerwacie umieszczono tzw. infokioski, a także obraz holograficzny przedstawiający obraz grodu z X wieku, czyli z czasów jego świetności.

Duch miejsca

Nazwa Genius loci nawiązuje do miejsc, które mają swojego ducha opiekuńczego. Łacińskie określenie opisuje wyjątkowy charakter Ostrowa Tumskiego, który jest związany z historią Poznania i całego kraju od ponad 1000 lat. Wykopaliska prowadzone od 2008 roku odsłoniły doskonale zachowane założenia konstrukcyjne wałów grodowych z X wieku. W tych czasach wyspa była bardzo ważnym ośrodkiem gospodarczym, politycznym oraz religijnym. Było to miejsce, w którym zapadały najważniejsze decyzje dotyczące nowego organizmu państwowego. Poznański gród należał wówczas do bardzo nowoczesnych konstrukcji.

Informacje dla zwiedzających

Godziny otwarcia: piątek-sobota: 10:00 – 18:00, wtorek-czwartek: 10:00 – 16:00, niedziela: 10:00 – 15:00. Ceny biletów: normalny 6 zł, ulgowy 4 zł. Szczegóły na http://www.muzarp.poznan.pl/rezerwat/

Polecane obiekty w okolicy Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci w Poznaniu