Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Blubry 6D Muzeum w Poznaniu

Blubry 6D Muzeum w Poznaniu

Blubry 6D Muzeum to wyjątkowe miejsce, gdzie można poznać bohaterów najbardziej znanych poznańskich legend. Historie opowiadane są przez lektora w języku polski, niemiecki, angielskim i hiszpańskim. Muzeum znajduje się na ulicy Wronieckiej w pobliżu Starego Rynku.

Legendy i nowoczesna technologia

Blurby – muzeum poznańskich legend w 6D łączy najnowsze technologie z legendarnymi historiami, ukazując je w przystępny i interesujący sposób. Historie prezentowane są w formie naściennych malowideł, które wykonano w technice 3D. Można je oglądać przy pomocy specjalnych okularów 3D. Malowidła pokrywają powierzchnię 700 m2 i ukazują dzieje dawnego Poznania w sposób, który zainteresuje dzieci oraz dorosłych.

W pomieszczeniach wyposażonych w multimedialne ekrany można posłuchać charakterystycznej gwary poznańskiej. Dla odwiedzających przygotowano również makietę poznańskiego ratusza wysokości 1,5 metra. Twórcy muzeum zadbali o liczne efekty specjalne, które urozmaicą doświadczenie zwiedzających. W tym celu wykorzystano mgłę, lasery, wiatr, a także ruchome postacie przedstawiające bohaterów opowieści. Wszystko przenika słodki zapach rogali świętomarcińskich.

Poznańskie legendy

Blurby 6D Muzeum prezentuje najbardziej znane miejskie legendy Poznania. Można tutaj poznać np. pochodzenie herbu miasta, na którym znajdują się dwa koziołki, a także dowiedzieć się jak powstał hejnał grany z wieży ratusza. Dzięki nowoczesnej technologii muzeum zachęca odwiedzających do aktywnego uczestnictwa w opowiadanych historiach. Blurby zrywa z tradycyjnymi regułami obowiązującymi w muzeum, jest to miejsce, gdzie można dotykać eksponatów, głośno komentować swoje wrażenia i aktywnie uczestniczyć w zabawie.

Blurby idealnie nadaje się dla najmłodszych. Dzieci na pewno nie będą się tutaj nudzić, a dorośli również docenią wykorzystanie nowoczesnej technologii do prezentacji kolorowych legend. Muzeum pokazuje historię miasta w przystępny, interesujący sposób dostosowany do potrzeb najmłodszych.

Zwiedzanie

Godziny otwarcia: codziennie 10:00 – 18:00. Ceny biletów: normalny 17 zł, ulgowy 15 zł. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://blubry6d.pl/

Polecane obiekty w okolicy Blubry 6D Muzeum w Poznaniu