Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu przystani żeglarskiej przy Wiśle w Krakowie

Rejsy po Wiśle w Krakowie

Kraków można zwiedzać na dziesiątki różnych sposobów, samemu wybierając trasę lub korzystając z przygotowanych tras tematycznych. Można również spróbować pewnej nowości i zwiedzić Kraków od nieznanej strony - podczas rejsu po Wiśle. To z pewnością propozycja dla tych osób, które szukają urozmaicenia i niebanalnego spojrzenia na to niezwykle miasto.

Mnogość ofert

W samym Krakowie działa kilkanaście firm zajmujących się organizacją rejsów po Wiśle, a swoje oferty kierują zarówno do klientów indywidualnych, jak i zorganizowanych grup turystów. Z tych ostatnich ofert korzystają głównie wycieczki szkolne, zielone szkoły, wyjazdy kolonijne i obozy młodzieżowe, ale nierzadko także uczestnicy firmowych imprez integracyjnych. Oferta dla osób prywatnych obejmuje najczęściej możliwość przepłynięcia się po Wiśle statkiem, katamaranem lub motorówką dla pojedynczych osób, ale także opcję wynajęcia statku np. na wieczór kawalerski lub panieński.

Rejsy po Wiśle zróżnicowane są również pod względem długości trwania (od godziny do nawet całego dnia) oraz przebywanej trasy. Standardowy rejs trwa około półtorej godziny i można obejrzeć wtedy od strony Wisły: zakole i Wzgórze Wawelskie, Zwierzyniec, Salwator z klasztorem Norbertanek, żydowski Kazimierz i klasztor paulinów, most Grunwldzki, a także Kopiec Kościuszki, Śluzę Kościuszko i klasztor ojców Kamedułów.

Różnorodność cenowa

W zależności od wybranej oferty różnić się będą ceny. Rejs zwykłym statkiem trwający od godziny do dwóch to koszt od 40 do nawet 60zł, dzieci do lat 12 płacą najczęściej około 10 zł mniej. Dłuższe rejsy to koszt sięgający nierzadko do 100 zł – zwykle jednak w cenę wliczony jest również posiłek na pokładzie oraz opieka przewodnika, który opowiada o historii mijanych miejsc. Nieco mniej za rejs statkiem wycieczkowym po Wiśle zapłacą studenci – około 35 zł, a dzieci do lat trzech mogą liczyć na bezpłatne wejście na pokład.

Wybierając się na rejs większą grupą warto zarezerwować miejsca wcześniej – można wtedy liczyć na atrakcyjne zniżki i znaczne obniżenie ceny biletów. Statki wycieczkowe pływające po krakowskiej Wiśle oferują również tematyczne rejsy: statkiem piratów lub łodzią wikingów. Taka atrakcja kosztuje niewiele więcej od zwykłego rejsu, a z pewnością spodoba się najmłodszym.

Polecane obiekty w pobliżu przystani żeglarskiej przy Wiśle w Krakowie