Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu ratusza w Słupsku

Ratusz miejski w Słupsku

Będąc na wycieczce w Słupsku, koniecznie trzeba wybrać się pod Ratusz Miejski, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w tym mieście. Obiekt znajdziemy na placu Zwycięstwa, a dokładnie pod adresem Plac Zwycięstwa nr 3.

Miejsce historyczne

Zabytek został wybudowany w 1901 roku, zatem mamy niebywałą okazję do tego, żeby podziwiać tutejszą neogotycką architekturę. Okazuje się, że jednak nie był to pierwszy ratusz miejski, z jakim mieli do czynienia mieszkańcy Słupska. Należy wspomnieć o tym, że jeszcze wcześniej znajdował się obiekt na Starym Rynku, który został wzniesiony dokładnie w 1798 roku.

Jednak ówczesny ratusz miejski dla mieszkańców, jak i również urzędników szybko okazał się za mały. Dlatego właśnie zdecydowano się na postawienie zupełnie nowego ratusza. Hans Mathies był pomysłodawcą tego, by wybudować nowy obiekt, w którym jednocześnie miała znajdować się jego siedziba. Nie od samego początku planowano budowę Ratusza Miejskiego na Placu Zwycięstwa. Pierwotnie zakładano, że będzie on stał przy al. Sienkiewicza.

Wyjątkowe wnętrze

Obecnie w ratuszu miejskim znajduje się wiele elementów architektonicznych, a także wyposażenia, którymi Słupsk może się pochwalić co najmniej na skalę całego kraju. Do takich elementów zalicza się między innymi gabinet prezydenta Słupska. To właśnie w tym miejscu znajduje się tak naprawdę zabytkowe biurko, witraże czy też gazowy żyrandol. Wchodząc do sali nr 212 można oglądać niesamowite malowidła. Mają one przedstawiać metaforę wielkiego wydarzenia związanego z nadaniem praw miejskich dla Słupska. W tej samej sali, jak i również w sali nr 211 można podziwiać dekoracyjne witraże. Co w takich budynkach jak ratusze miejskie, jest raczej rzadkością.

Wchodząc na pierwsze piętro ratusza miejskiego, możemy spotkać kilka ciekawostek. Do nich zalicza się między innymi: Klucz do Zjednoczonej Europy, który jest wykonany z bursztynu czy też srebrna jednodolarówka – moneta limitowana stworzona specjalnie dla Słupska. Z wieży ratuszowej rozlega się przepiękny widok na całe miasto.

Polecane obiekty w pobliżu ratusza w Słupsku