Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Beskidzkiej Galerii Sztuki w Szczyrku

Beskidzka Galeria Sztuki w Szczyrku

Zastanawiając się na wyprawą górską warto wziąć pod uwagę szlaki prowadzące przez pasmo gór zwanych Beskidem Śląskim. Szczyrk znajdujący się na południowym pograniczu województwa śląskiego daje nie tylko możliwość pieszych wędrówek, ale także oferuje małą ucztę intelektualną. Beskidzka Galeria Sztuki mieszcząca się w centrum miasta jest jednym z dań głównych na szlaku turystycznym.

Pasja okiem państwa Bator

Prywatna pasja czasem przeradza się ogólnodostępne dobro. Nie inaczej jest w przypadku państwa Barbary i Mirosława Batorów. W 1995 roku założyli oni Beskidzką Galerię Sztuki zwaną Bator Art. Gallery. Umiłowanie do sztuki i nietuzinkowego piękna zaowocowało współpracą z ponad 130 artystami. Zaprezentowane w galerii dzieła są owocem malarstwa, rzeźby, grafiki, a często są wykonane ze szkła lub ceramiki. W bogatej ofercie podziwiać można biżuterię czy rzemiosło artystyczne. Co roku odbywa się tu także 10 wystaw malarskich. Poza prezentowaniem eksponatów galeria jest miejscem wielu koncertów, spotkań autorskich, warsztatów, a także imprez folklorystycznych. Twórczość zaprezentowana za pośrednictwem państwa Batorów nie odnosi się tylko i wyłącznie do lokalnej sztuki. Swoje rękodzieła prezentują tutaj artyści z całego świata.

Magical Dreams – ekspansja

Beskidzka Galeria Sztuki organizuje także wydarzenia poza Szczyrkiem. Cykl magicznego realizmu prezentowanego przez artystów z całego świata miał swój początek w roku 2011. Wtedy po raz pierwszy można było podziwiać nie tylko obrazy, ale także rękodzieła ze szkła czy ceramiki. Wystawa spotkała się z wielkim uznaniem w świecie artystycznym i dlatego rozpoczęła swoją podróż po Polsce i Europie. Miasta, które gościły Magical Dreams to: Turyn, Almese (Włochy), Wolnzah ( Niemcy) oraz Warszawa, Wrocław, Włocławek i Kołobrzeg. Plany na przyszłość autorów wystawy to odwiedzenie także Austrii i ponownie Niemiec.

Galeria – informacje

Beskidzka Galeria Sztuki mieści się w centrum Szczyrku przy ulicy Myśliwskiej 60 i czynna jest codziennie od godziny 10:00 do 20:00. Wszelkie informacje na temat wystaw publikowane są na bieżąco na oficjalnej stronie internetowej www.galeria.szczyrk.pl.

Polecane obiekty w okolicy Beskidzkiej Galerii Sztuki w Szczyrku