Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Park Zdrojowy w Międzyzdrojach

Noclegi w pobliżu Parku Zdrojowego w Międzyzdrojach

Park Zdrojowy w Międzyzdrojach

Dziś Międzyzdroje to przede wszystkim miejscowość letniskowa przyciągająca co roku tłumy turystów chętnych do spotkania znanych aktorów w trakcie Europejskiego Festiwalu Gwiazd. Jednak warto pamiętać, że popularność Międzyzdroje zdobyły przede wszystkim jako miejscowość uzdrowiskowa, której właściwości lecznicze zostały odkryte jeszcze w XVIII wieku, kiedy dzięki lekarzom angielskim kąpiele morskie zostały uznane za wysoko zdrowotne. Pozostałością po tym okresie uzdrowiskowym w historii Międzyzdrojów jest przepiękny Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina pochodzący jeszcze z XIX wieku, położony w pobliżu promenady oraz Międzynarodowego Domu Kultury.

Historia Parku Zdrojowego

To głównie XIX wiek przyniósł ubogiej wiosce rybackiej, jaką były wcześniej Międzyzdroje, rozkwit w postaci modnego i popularnego uzdrowiska. W 1835 roku zostały wybudowane pierwsze obiekty kąpielowe na plaży. Na przełomie XIX i XX wieku Międzyzdroje były już w pełni miejscowością uzdrowiskową, z tężniami solankowymi, spacerową promenadą, hotelami i pensjonatami, a także właśnie Parkiem Zdrojowym im. Fryderyka Chopina, ulubionym miejscem przechadzek dobrze sytuowanych kuracjuszy.

Park Zdrojowy dzisiaj

Obecnie Park Zdrojowy dostępny jest dla wszystkich chętnych do odpoczynku w pięknym skupisku zieleni, z takimi roślinami, jak dęby piramidalne, platany i żywotniki. W pobliżu Parku Zdrojowego znajdziemy Międzynarodowy Dom Kultury, będący w XIX wieku domem zdrojowym, a obecnie będącymi miejscem spotkań ze znanymi postaciami m. in. w trakcie Europejskiego Festiwalu Gwiazd, koncertów oraz innych imprez organizowanych dla mieszkańców i turystów odwiedzających Międzyzdroje. W Parku Zdrojowym można także odpocząć po wizycie w położonym również niedaleko niego Muzeum Figur Woskowych i emocjonujących spotkaniach z posągami znanych postaci życia publicznego. Relaks i spokój zapewniają szumiące fontanny i urokliwie rozrośnięte kępy drzew oraz krzewów. W 1999 roku odsłonięto tutaj popiersie patrona Parku Zdrojowego – Fryderyka Chopina. Park Zdrojowy to miejsce, w którym, jak mawiają bywalcy Międzyzdrojów, każdy może choć przez chwilę poczuć się jak w dawnym uzdrowisku, do czego skłania leniwa atmosfera i cisza z dala od cywilizacyjnego codziennego szumu miasta.

Polecane obiekty w pobliżu Parku Zdrojowego w Międzyzdrojach