Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Port morski Władysławowo

Noclegi w okolicy Portu morskiego we Władysławowie

Port morski Władysławowo

Władysławowo to jedno z nadbałtyckich miast, które zyskały szczególną sympatię turystów. Wpływ na to ma z pewnością duża ilość interesujących miejsc. Za takie można uznać choćby port rybacki we Władysławowie, który jest usytuowany we wschodniej części miasta.

Początki portu

Port rybacki we Władysławowie znajduje się na otwartym morzu. Jego budowę zaczęto w 1935 roku, a zakończono w 1938 r. Wówczas był to najważniejszy polski port, był on jednocześnie największym miejscem tego typu w całym kraju. Oficjalną nazwę Władysławowo nadano portowi w latach 50 XX wieku. Wybrano taką nazwę, by upamiętnić króla Władysława IV, który w XVII wieku zarządził wybudowanie fortu wojennego.

Najważniejsze informacje

Uważa się, że władysławowski port jest jednym z najnowocześniejszych spośród wszystkich polskich portów. Jest to związane przede wszystkim z jego wyposażeniem, a także sposobem obsługi kutrów rybaków oraz całym zapleczem przetwórczym. Od maja w porcie regularnie cumują żaglowce oraz jachty, mają możliwość zaopatrzenia się w niezbędne rzeczy, takie jak choćby woda czy paliwo, możliwe jest także przeprowadzenie potrzebnych napraw. W czasie pobytu w porcie załoga ma możliwość skorzystania z udogodnień takich jak prysznice czy węzeł sanitarny.

Port Władysławowo obecnie

Port jest obecnie jednym z najbardziej popularnych obiektów na całych Kaszubach (do zwiedzania przez turystów udostępniono go dopiero w latach 90), dlatego też – szczególnie w okresie wakacyjnym – nie brak tam turystów. Osoby zwiedzające port we Władysławowie mają możliwość przyjrzenia się z bliska kutrom rybackim, czy zobaczenia na czym polega praca rybaków. W okresie letnim z portu można wyruszyć w rejs statkiem wycieczkowym. Dużą atrakcją dla osób pasjonujących się wędkarstwem są organizowane przez cały rok rejsy, w czasie których można łowić dorsza wędką – wycieczka tego rodzaju jest nie lada gratką nie tylko dla amatorów łowienia ryb. W okresie letnim jest bazą dla rejsów wycieczkowych po morzu dla turystów. Port rybacki we Władysławowie jest także doskonałym miejscem na spacery – punktem, po którym chętnie spacerują turyści jest falochron, z którego można podziwiać port oraz plażę. Osoby chcące zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniał się władysławowski port powinny udać się do znajdującego się na jego terenie muzeum, w którym można zobaczyć między innymi zdjęcia obiektu.

Polecane obiekty w okolicy Portu morskiego we Władysławowie