Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Port morski Ustka

Noclegi w pobliżu Portu morskiego w Ustce

Port morski Ustka

Wakacje w Ustce to wymarzony czas dla wielu z nas. Plaża, morze, słońce... czegóż chcieć więcej. Wiele osób ucieszy się dodatkowo z faktu, że spędzając wakacje w tym wyjątkowym kurorcie, województwa pomorskiego, mają okazję do korzystania również z protu morskiego.

Ciekawostki o Porcie Morskij w Ustce

Port Morski Ustka, znajduje się u ujścia rzeki Słupi, do Morza Bałtyckiego. To piękne miejsce, które dodatkowo dodaje miastu uroku. Historia tego miejsca sięga XIV wieku, kiedy to zaczęto tu budować pierwsze falochrony. Początkowo wody te wykorzystywane były do spływu drewna i holu mniejszych jednostek pływających, jednak kolejne lata, aż do XVIII wieku doprowadziły zabudowania niemal do ruiny. Wówczas nastąpiła odbudowa portu oraz rozwój przemysłu stoczniowego. Kolejne lata przynosiły ciągłą rozbudowę, a z bardziej kluczowych miejsc, w 1871 roku, w porcie stanęła pierwsza latarnia morska. Wiek XX nie przyniósł większych zmian, oprócz zmiany właściciela. Port trafił w ręce III Rzeszy. W roku 1961 ówczesny Minister Żeglugi ustanowił w tym miejscu oficjalny Port Morski w Ustce, należący już do Polski. Dziś miejsce to skupia się głównie na cumowaniu jednostek pływających, o przeznaczeniu turystycznym i sportowym, zaś rybołówstwo i transport stanowią równie ważny element.

W morskim porcie- możliwości spędzania czasu

Spędzając wakacje w Ustce, nie możemy sobie odmówić wypłynięcia na pełne morze. W tym celu posłużą nam specjalne statki, przystosowane do przewozu wycieczek. Część z nich ucharakteryzowana jest na statki pirackie, co cieszy zwłaszcza najmłodszych podróżników. Prawdziwe wilki morskie mogą wypływać w rejs średnio co pół godziny i swobodnie dobierać sobie jednostki pływające. Dla śmiałków polecane są również bardziej ekstremalne emocje, możliwe do przeżycia dzięki motorówkom. Te osiągające zawrotne prędkości, przekraczające 100 km na godzinę, zapewniają przednią zabawę i świetnie nadają się na przyjacielskie wieczory. Nie zapominajmy, że Port Morski służy także zaopatrzeniu okolicznych restauracji w świeżą rybę, co powinno ucieszyć wszystkich turystów.

Chcąc zapoznać się bliżej z usługami dostępnymi w porcie w Ustce, warto zajrzeć na oficjalną stronę internetową: http://ustkaport.pl/

 

Polecane obiekty w pobliżu Portu morskiego w Ustce