Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Przystań rybacka w Unieściu

Noclegi w pobliżu przystani rybackiej w Unieściu

Przystań rybacka w Unieściu

Unieście to osiedle Mielna, które ma charakter letniskowy. Położone jest między Bałtykiem, a jeziorem Jamno. Nad morzem wyznaczono kąpielisko, a na plaży znajduje się atrakcyjna przystań rybacka.

Historia przystani

Przystań morska dla rybaków w Unieściu została ustanowiona w 1994 roku. Jej historia łączy się z tradycyjnym zajęciem mieszkańców tych okolic, jakim zawsze było rybołówstwo. Obecnie obejmuje ona akwatorium o szerokości 100 m, plażę do bazowania łodzi oraz dalbę wyciągową.

Malownicze łodzie i świerze ryby

Przystań jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów. Zachęcają do tego przede wszystkim kutry rybackie, które stoją na brzegu. Prezentują się one wyjątkowo malowniczo i stanowią doskonałe tło do atrakcyjnych zdjęć z wakacji. Na miejscu można również z bliska przyjrzeć się, jak wygląda na co dzień praca rybaków zarówno na łodziach, jak i w sieciarniach, czyli przy produkcji i naprawianiu sieci.

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do zakupu ryb, niż przystań rybacka. Na miejscu znajdują się smażalnie, które oferują smaczne posiłki dla turystów, pragnących spróbować ryby przed chwilą wyłowionej z morza. Obok przystani można również kupić ryby świeże oraz wędzone, na przykład węgorze, łososie, śledzie, halibuty oraz wiele innych.

Pomnik-kotwica

Przy ulicy Morskiej, prowadzącej na plażę, gdzie znajduje się przystań, ustawiono wyjątkowy pomnik w kształcie imponującej kotwicy. Jest on poświęcony pamięci tych wszystkich, którzy nie wrócili z morza. Upamiętnia dzielnych żeglarzy i rybaków, którzy nigdy nie wrócili do domu z wyprawy na Bałtyk. Ten oryginalny pomnik został umieszczony w zrewitalizowanym przejściu prowadzącym przez nadbrzeżną wydmę i należy do najciekawszych atrakcji znajdujących się nie tylko na terenie Unieścia, ale również całego Mielna.

Wyprawa na morze

Turystyka stała się bardzo ważnym źródłem dochodu w tym regionie, rybacy również chętnie zwiększają swoje zyski, dzięki wczasowiczom. Dlatego warto zapytać szyprów o możliwość wpłynięcia na kutrze na połów. To doskonała okazja do obserwowania rybaków w czasie pracy, a także do poszerzenia swojej wiedzy na temat rybołówstwa.

Polecane obiekty w pobliżu przystani rybackiej w Unieściu