Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
jezioro Jamno w Unieściu

Noclegi w pobliżu jeziora Jamno w Unieściu

jezioro Jamno w Unieściu

Jezioro Jamno jest dużym akwenem wodnym położonym na Wybrzeżu Słowińskim, w powiecie koszalińskim. Od morza bałtyckiego oddziela je jedynie mierzeja. Jezioro połączone jest z Bałtykiem Kanałem Jamneńskim przez który w czasie sztormów do jeziora wlewa się słona, morska woda. Pod względem wielkości Jamno zajmuje dziewiąte miejsce wśród polskich jezior a trzecie w województwie.

Wyjątkowe miejsce

W sezonie letnim jezioro Jamno przeżywa prawdziwe oblężenie zarówno plażowiczów, jak i amatorów sportów wodnych. Wzdłuż linii brzegowej jeziora rozmieszczone są przystanie żeglarskie, można wypożyczyć sprzęt wodny, kajaki, rowerki i jachty a po tafli akwenu kursują statki wycieczkowe. Są one również świetną alternatywą dla ulicznego ruchu, ponieważ płynąc statkiem szybciej można przemieszczać się na trasie Koszalin – Unieście, omijając korki. Statek wypływa codziennie a bilet to zaledwie 6 złotych.

Jezioro Jamno to również idealne miejsce dla wędkarzy. W czystych wodach akwenu pływają szczupaki, węgorze, leszcze, sandacze, płocie i okonie. Bardzo dużą atrakcją jeziora są domki unoszące się po tafli wody. W takich obiektach można wynająć nocleg i kilka dni rozkoszować się widokami i wodą. Z każdego okna domku roztaczają się wspaniałe widoki na wodę. Może to być niezwykłe doznanie zwłaszcza, że każdy z domków został wyposażony w silnik i można nim pływać po wodach jeziora.

Jezioro nie należy do najgłębszych ale za to właśnie amatorzy wodnych szaleństw mogą się czuć bezpieczniej. Okolice jeziora Jamno zamieszkują łabędzie, kaczki, perkozy, czaple i inne wodne ptaki.

Atrakcje wzdłuż lini brzegowej

Wzdłuż linii brzegowej powstały trasy rowerowe i ścieżki spacerowe. W pobliżu warto zwiedzić piękny gotycki kościół i rezerwat przyrody w Łazach. Na uwagę zasługuje również sam Kanał Jamneński, który łączy Bałtyk z jeziorem. W jego okolicach występują idealne warunki do wędkowania. Mieszające się ze sobą wody słone i słodkie sprawiają, że żyje tam wiele gatunków ryb a cisza i spokój jakie tam panują pozwalają na pełny relaks i odpoczynek w cudownym otoczeniu. Na kanale trwa budowa wrót sztormowych, które mają zabezpieczyć region przed powodziami. Są to jedyne takie zabezpieczenia na całym Pomorzu. Jezioro Jamno to bardzo dobre miejsce na letni wypoczynek.

Polecane obiekty w pobliżu jeziora Jamno w Unieściu