Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Pola Mokotowskiego w Warszawie

Pole Mokotowskie w Warszawie

Odwiedzając Warszawę trzeba liczyć się z tym, że znajduje się tu bardzo wiele interesujących i wartych odwiedzenia miejsc. Jeśli chce się zobaczyć główne atrakcje, a dodatkowo odpocząć to należy przeznaczyć na to dłuższy czas. Stolica jest jednak miejscem, gdzie warto wybrać się chociażby na weekend. Ważne jest także to, by podczas zwiedzania znaleźć chwilę na relaks. Idealnym miejscem do tego celu jest Pole Mokotowskie.

Pole Mokotowskie

Ten kompleks parkowy porównywany do nowojorskiego Central Parku znajduje się na terenie dzielnic: Mokotowa, Ochoty oraz Śródmieścia. Granicami parku są ulice: Żwirki i Wigury, Rokitnicka, Ondraszka, Wawelska, al. Armii Ludowej, Waryńskiego, Batorego, Boboli, Rostafińskich.

Przed wojną w okresie 1841-1938 na tym terenie znajdował się tor wyścigów konnych. Był to bardzo ważny obiekt, który został wspomniany w „Lalce” B. Prusa, gdzie główny bohater – Stanisław Wokulski – wystawił w wyścigu swoją klacz. Dla najbogatszych przygotowano drewniane trybuny, a pierwszy obraz przedstawiający wyścig namalował January Suchodolski. Na terenie toru odbywały się również defilady wojskowe, miedzy innymi swoją ostatnią przyjął tam marszałek Piłsudski.

Pierwsze warszawskie lotnisko

Na Polach Mokotowskich w latach 1910-1938 funkcjonowało także pierwsze w Warszawie lotnisko. To na nim odbywały się jedyne w swoim rodzaju zloty aeroplanów, zawody samolotowe i balonowe. W okresie wojennym rozbudowali je Niemcy stawiając 21 hangarów. Od roku 1920 startowały z niego loty pasażerskie, a dziewięć lat później powstały linie lotnicze LOT. Ostatecznie jednak lotnisko przeniesiono na Okęcie.

Od roku 1928 do dziś na terenie parku funkcjonuje Ogród Jordanowski, w którym prowadzone są zajęcia pozaszkolne dla dzieci. Co ciekawe Świątynia Opatrzności, która dziś znajduje się na Polach Wilanowskich miała powstać właśnie na opisywanym terenie. W tych planach przeszkodzi jednak wybuch II wojny światowej. W roku 2010 utworzono specjalną ścieżkę Ryszarda Kapuścińskiego. Prowadzi ona trasą, którą publicysta przechadzał się podczas porannych spacerów.

Pola Mokotowskie obecnie

Przechadzając się po tym terenie można napotkać obelisk, który upamiętnia lotnisko, a także pomniki: Lotników Polskich, Szczęśliwego Psa, Tysiąclecia Jazdy Polskiej. Dziś na tym terenie odbywa się wiele imprez plenerowych, ale przede wszystkim jest to miejsce odpoczynku, relaksu. Tutaj także można spotkać wielu amatorów sportów. Teren otwarty jest całodobowo. Wszystkie informacje na temat aktualnych wydarzeń można znaleźć pod adresem: www.polamokotowskie.pl.

Polecane obiekty w okolicy Pola Mokotowskiego w Warszawie