Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Polana Biały Potok w Kościelisku

Noclegi w okolicy Polany Biały Potok w Kościelisku

Polana Biały Potok w Kościelisku

Wybierając się na zimowy wypoczynek w Tatry warto zwrócić uwagę na Polanę Biały Potok. Najbardziej znanym miejscem jest tam Stacja Narciarska Polana Biały Potok. Charakteryzuje się ona bardzo dobrymi warunkami do nauki jazdy na nartach jak dla dzieci. Stok oferuje 4 wyciągi, które zawsze pokryte są naturalnym śniegiem i tylko czasami są sztucznie dośnieżane. Jest to jeden z ciekawszych stoków w tym rejonie i bardzo często wybierany przez turystów z dziećmi.

Karnety

Stacja narciarska pobiera opłaty uzależnione od ilości przejazdów:

  • 1000 p. - 100 zł
  • 500 p. - 50 zł
  • 300 p. - 30 zł
  • 100 p. - 10 zł
  • 50 p. - 5 zł

Wejście na wyciąg: mały 20 p. - 2 zł, średni 20 p. - 2 zł, duży 25 p. - 2,5 zł. Podczas pobytu w stacji narciarskiej można również skorzystać z wypożyczalni sprzętu jak i porad wykwalifikowanych instruktorów jazdy na nartach.

Dla najmłodszych

Stacja narciarska Polana Biały Potok charakteryzuje się doskonałym przygotowaniem dla dzieci. Tak naprawdę nikt tam się nie nudzi. Można zauważyć specjalnie przygotowane miejsca zabaw dla najmłodszych jak na przykład ponton czy iglo, w którym można poczuć sie jak Eskimos.

Sama Polana Biały Potok jest położona na wysokości 900 m. n.p.m. Potocznie zwana jest Rowem Kościeliskim. Polana składa się z dwóch części podzielonych pasem drzewnym. Po jednej stronie można zauważyć jedynie dwa szałasy, po drugiej jest ich dużo więcej – jest to teren wypasów, a zimą stoków narciarskich.

Atrakcje Polany Biały Potok

Największą atrakcją tego miejsca są same widoki górskie. Można wybrać się tam na kojący spacer. Jednocześnie na terenie polany można spotkać wiele rzadkich roślin, jak na przykład narecznice grzebieniastą czy siedmiopalecznik błotny. Z Polany można udać się na szlaki turystyczne: zielony – do Doliny Lejowej, oraz do Siwej Polany albo szlak żółty – na Niżnią Kominiarską Polanę.

Sama polana dziś jest własnością prywatną i leży poza terenami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Nie ma pobieranych żadnych opłat jak i wejście na nią jest nieograniczone. Dokładniejsze informacje można znaleźć na stronie internetowej: https://www.tatry-ski.pl/.

Polecane obiekty w okolicy Polany Biały Potok w Kościelisku