Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kolej Linowa na Butorowy Wierch w Kościelisku

Noclegi w pobliżu Kolei Linowej na Butorowy Wierch w Kościelisku

Kolej Linowa na Butorowy Wierch w Kościelisku

Butorowy Wierch znajduje się na terenie Kościeliska. Jest to wzniesienie o wysokości 1160 m. n.p.m. Wierzchołek wzniesienia oddalony jest zaledwie o dwa kilometry od popularnej Gubałówki, która jest obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania turystów, którzy odwiedzają Zakopane. Butorowy Wierch jest najwyższym wzniesieniem, jakie leży w paśmie gubałowskim. To doskonałe miejsce zarówno na wycieczki piesze, jak i rowerowe.

Historia kolejki na Butorowy Wierch

Pierwszy wyciąg powstał na Butorowym Wierchu pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Na stokach wzniesienia wytyczono wówczas trasę narciarską i planowano w okolicy rozwój pokaźnego ośrodka narciarskiego. Na zboczach Butorowego powstała wówczas kolejka linowa z dwuosobowymi krzesełkami. Plany rozwoju ośrodka narciarskiego nie zostały zrealizowane ze względu na konflikty dyrekcji PKL z lokalnymi właścicielami gruntów, którzy kilka lat temu zagrodzili swoje posesje, uniemożliwiając tym samym przejazd przez nie narciarzom. Mimo kilku podjętych prób wypracowania porozumienia tego problemu nie udało się rozwiązać do dnia dzisiejszego.

Ceny biletów

Przejazd kolejką krzesełkową kosztuje w obie strony - 13 zł (bilet normalny) i 11 zł (ulgowy). Wjazd w jedną stronę to cena 8 zł (bilet normalny) i 6 zł (ulgowy). Do korzystania z biletów ulgowych uprawnione są osoby pomiędzy 5 a 26 rokiem życia oraz osoby powyżej 65 roku życia (za okazaniem stosownych dokumentów).

Godziny kursowania kolejki na Butorowy Wierch

Rozkład jazdy kolejki uzależniony jest od pory roku. Podane godziny posiadają jedynie charakter orientacyjny. Ze względu na bezpieczeństwo, kolejka ta nie funkcjonuje przy porywistym wietrze oraz silnych opadach deszczu, dlatego zmienne warunki atmosferyczne wpływają na godziny kursowania kolejki.

  • Styczeń - Marzec 10:00 – 16:00
  • Kwiecień 10:00 – 17:00
  • Maj - Czerwiec, Wrzesień 10:00 – 18:00
  • Lipiec - Sierpień 10:00 – 19:00
  • Październik 10:00 – 16:00 (tylko weekendy)
  • Listopad - kolejka nie działa
  • Grudzień (po 20 XII) 10:00 – 15:00

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące kursowania wyciągu na Butorowy Wierch można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej Polskich Kolei Linowych, która dostępna jest pod adresem http://www.pkl.pl/post/gubalowka/atrakcje/butorowy-wierch.html

Polecane obiekty w pobliżu Kolei Linowej na Butorowy Wierch w Kościelisku