Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Podziemne trasy w Kopalni Soli w Wieliczce

Noclegi w pobliżu podziemnych tras w Kopalni Soli w Wieliczce

Podziemne trasy w Kopalni Soli w Wieliczce

Wieliczka to najbardziej znana w Polsce kopalnia soli, która od wielu lat oferuje turystom niesamowicie ciekawą ofertę zwiedzania. Do ich dyspozycji oddano dwie różnorodne trasy podziemne, które można przejść osobno lub łącznie – to drugie rozwiązanie jest nie tylko o wiele atrakcyjniejsze, ale i tańsze.

Trasa turystyczna

To ponad 20 różnych komór wydobywczych, oferujących 3 godziny fantastycznej przygody, możliwość zobaczenia Kaplicy św. Kingi, opiekę przewodnika. Po drodze zobaczyć można też starodawne i nieco bardziej współczesne maszyny górnicze oraz narzędzia wykorzystywane w kopalniach. W kaplicy natomiast na turystów czeka wspaniały spektakl połączenia muzyki (utworów Chopina) z iluminacjami świetlnymi. Na koniec trasy przechodzi się brzegiem jednego z podziemnych jeziorek solankowych, a następnie zwiedza Muzeum Żup Krakowskich. Warto pamiętać, że podczas wyprawy podziemiami kopalni można fotografować i kręcić filmy, wymaga to jednak wykupienia specjalnego pozwolenia w kasach kopalni. Pod ziemią można też zjeść obiad w Karczmie Górniczej.

Trasa górnicza

Kierowana jest do osób, które prócz zwiedzania chcą przede wszystkim poczuć się jak prawdziwy górnik. Oprócz standardowego oprowadzania czekają tu więc na nich kaski, uprzęże, stroje ochronne i kilofy oraz lampy. Zjazd do kopalni odbywa się prawdziwym szybem pochodzącym jeszcze z czasów średniowiecznych. Każdy z uczestników takiego zwiedzania otrzymuje do wykonania indywidualne zadanie – może to być zarówno zabezpieczenie części korytarza górniczego, jak i samo wyszukiwanie, odłupywanie i transportowanie pokładów soli. Trasa górnicza to przede wszystkim wyprawa całkowicie interaktywna, nie łączy się ze szlakiem turystycznym, ale również trwa około trzech godzin.

Cennik tras

Od kwietnia do końca października trasa górnicza jest czynna w godzinach 9:00-18:00, w pozostałym okresie od 9:30-15:00. Trasa turystyczna działa od 7:30-19:30 (1 kwietnia – 31października) oraz 8:00-17:00 w pozostałym okresie. Trasy nie są otwarte 1 listopada, w święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc. Za obie trasy zapłacimy 55 zł za normalny bilet lub 39 zł za ulgowy. Wyjątkiem są okresy 29 kwietnia – 3 maja oraz 1 lipca do 31 sierpnia, gdy koszt wzrasta do 59 zł i 43 zł. Można również zakupić bilet łączony na obie trasy w cenie 99 zł lub 72 zł. Bezpłatnie zwiedzają dzieci do 4 roku życia. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: www.kopalnia.pl

Polecane obiekty w pobliżu podziemnych tras w Kopalni Soli w Wieliczce