Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie

Noclegi w pobliżu Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa wyróżnia się na tle pozostałych świątyń w Olsztynie, najwyższą wieżą. Cała budowla tak naprawdę jest w posiadaniu aż trzech wież, w tym właśnie jedna osiąga wysokość prawie 83 metrów. Natomiast dwie mniejsze osiągają wysokość po 47 metrów. Do murowanego kościoła przylegają także dwie kaplice. Od strony południowej, jest to kaplica pod wezwaniem św. Józefa, natomiast od strony północnej, mówimy już o kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej. To wspaniały zabytek w stylu neogotyckim.

Przedstawiciel sztuki neogotyku

Do najbardziej spektakularnych oraz zabytkowych części Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, zalicza się między innymi ołtarz główny wybudowany w 1911 roku. Jest zrobiony w całości z drewna, a jednocześnie przyozdobiony wyjątkowymi ikonografikami. Oprócz wcześniej wspomnianych kaplic, warto mieć jeszcze na uwadze ołtarze św. Antoniego, jak i również św. Walentego. W stylu neogotyckim została zbudowana także ambona. Na niej zostały wyrzeźbione sceny przedstawiające między innymi 12-letniego Jezusa nauczającego w świątyni czy też rozmowę z Samarytanką. Warto zwrócić uwagę na dekoracyjną Chrzcielnicę, która swoim wyglądem przypomina duży kielich.

Innym elementem wystroju kościoła, na który należy zwrócić uwagę jest mozaika. Ta forma sztuki znajduje się nad wejściem do świątyni. Na mozaice możemy zobaczyć Chrystusa jako Króla, a wokół niego znajdują się Ewangeliści. Kluczowe znaczenie mają także litery alfa i omega, które są symbolem, iż Bóg jest zarówno początkiem, jak i końcem. Na mozaice znajduje się również napis „Pone me ut signaculum super cor tuum”, co po polsku oznacza jako: „Połóż mnie jako pieczęć na sercu swoim.”

Więcej informacji dostępnych jest pod adresem http://www.nspj.com.pl

Polecane obiekty w pobliżu Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie