Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Muzeum Sportu w Olsztynie

Muzeum Sportu w Olsztynie

Olsztyn to miasto, które cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Przybywający tu goście cenią sobie nie tylko wyjątkową przyrodę, ale także i ciekawe miejsca, w które warto się wybrać z całą rodziną. Jednym z ciekawszych miejsc godnych polecenia w jest Olsztyńskie Muzeum Sportu.

Historia

Muzeum Sportu im. Mariana Tadeusza Rapackiego zostało założone w 1988r, a jego oficjalne otwarcie nastąpiło 10 lat później. Na początku eksponaty muzealne gromadzone były w świetlicy klubowej przy OKS, jednak od 2004 r. można je oglądać w Hali Urania. Olsztyńskie Muzeum Sportu znajduje się przy al. Piłsudskiego 44.

Działy muzealne

Olsztyńskie Muzeum Sportu jest związane przede wszystkim z lokalnymi gwiazdami sportowych dyscyplin. Wystawa jest podzielona tematycznie na dział Sportu Miasta Olsztyn oraz Sportu Warmii i Mazur. W Muzeum znajduje się również dział o nazwie "Ludzie Sportu", jak i ekspozycja ogólnie związany ze sportem w naszym kraju. Można oglądać tu również eksponaty związane z dokumentacją fotograficzną.

W Muzeum Sportu im. Mariana Tadeusza Rapackiego znajduje się ponadto biblioteka i wideoteka. Można znaleźć tu nie tylko życiorysy lokalnych sportowców, ale również fotografie czy pamiątki. Sporo miejsca zajmują również wycinki z gazet dotyczące poszczególnych dyscyplin sportowych. W bibliotece można znaleźć ciekawe archiwalne dokumenty i czasopisma związane z beletrystyką sportową, a w wideotece filmy związane ze sportem.

W Muzeum Sportu w Olsztynie można oglądać nie tylko galerię olimpijczyków czy gabloty sportowców i innych ludzi związanych ze sporem. Pojawiają się tu także pamiątki indywidualnych osób, w tym gości Muzeum Sportu. Często organizowane są tu spotkania z wybitnymi trenerami czy sportowcami, a także wernisaże i wystawy o charakterze czasowym.

Godziny otwarcia

Olsztyńskie Muzeum Sportu można zwiedzać we wtorek, czwartek i w piątek w godzinach od 8:00 do 16:00. Godziny otwarcia w środę to 10:00-17:00; w poniedziałek placówka jest nieczynna. Dodatkowo do Muzeum Sportu można zajrzeć podczas organizowanych na terenie Hali Urania wydarzeń sportowych, a także imprez organizowanych przez Muzeum Sportu.

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Sportu w Olsztynie