Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Planetarium w Międzyzdrojach

Noclegi w okolicy Planetarium w Międzyzdrojach

Planetarium w Międzyzdrojach

Międzyzdroje to jedno z najczęściej wybieranych miast w sezonie letnim. Podróż w tym kierunku, zapewnia udany urlop zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i samotnych turystów. Plaża, Bałtyk i szeroka oferta atrakcji, zapewniają, że nuda nam nie groźna. Należy wspomnieć o kilku wyjątkowych miejscach do zwiedzania. Jednym z nich jest tutejsze Planetarium. Znajduje się ono przy ulicy Bohaterów Warszawy 19, a więc zaledwie kilka kroków od najczęściej uczęszczanych ulic. Plaża i lokalne knajpki znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Z czego słynie planetarium?

Planetarium znajduje się w tym samym budynku co wystawa figur woskowych, a więc mamy szansę na zwiedzanie dwóch atrakcji jednocześnie. Nie zapominajmy, że samo planetarium to nie tylko gwiazdy oglądane, ale też interaktywne projekcje, które umożliwiają nam przemierzanie odległych galaktyk. Planetarium w Międzyzdrojach jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce i zdecydowanie konkuruje z tym toruńskim. Dzięki zastosowaniu systemu DIGSTAR 4 wykłady prowadzone są w połączeniu z obrazem, który wyświetlany jest na żywo.

Lekcje o kosmosie

Oprócz projekcji gwiazd, w zestawieniu dostępnym dla odwiedzających znajdują się także wykłady z astronomii o wdzięcznej nazwie "Cuda Wszechświata", te opowiadające historię powstania wszechświata - "Dwa Szkiełka" oraz typowo dla chcących zwiedzić kosmos - "Poznaj Granice Układu Słonecznego.

Doskonałe przygotowanie oraz wyjątkowe emocje dostarczy nam również pokaz "Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej", który stara się przedstawić znaną nam wszystkim historię przewodnictwa Trzech Króli. W repertuarze znajdziemy także "Mikrokosmos" oraz "Lodowe Krainy". Wszystko to oraz jeszcze więcej atrakcji zapewnia wyjątkową zabawę dla całych rodzin.

Możliwości zwiedzania

Godziny otwarcia

  • poniedziałek - piątek 15:00 – 20:00
  • sobota - niedziela 14:00 – 20:00

Ceny biletów

  • normalny 15 złotych
  • ulgowy 10 złotych

Zorganizowane grupy mają możliwość zamówienia repertuaru.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.planetarium-miedzyzdroje.pl/

Polecane obiekty w okolicy Planetarium w Międzyzdrojach