Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach

Noclegi w okolicy Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach

Spędzanie urlop na Bałtykiem, to doskonały pomysł dla każdego. oprócz oczywistych rozrywek, takich jak kąpiele w morskiej bryzie, czy opalanie się na piaszczystym wybrzeżu, śmiało możemy korzystać z dodatkowych atrakcji dostępnych w poszczególnych kurortach. W tej kwestii prym wiodą Międzyzdroje. Pomimo popularności kierunku możemy tu liczyć na spokój i atrakcyjny sposób spędzania czasu. jednym z najciekawszych jest okazja do odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Ogród o powierzchni 1, 46 ha, znajduje się przy ulicy Niepodległości 3a.

Co znajdzimy w muzeum?

Prawdziwą gratką dla miłośników przyrody jest możliwość obejrzenia z bliska charakterystycznych gatunków zwierząt i roślin, występujących na ziemi wolińskiej. Tutejszy ogród jest siedliskiem zagrożonych gatunków ptaków, takich jak na przykład bielik, czy batalionów. Można też podziwiać kormorany, gągoły, zimorodki, czy perkozy. Wśród ssaków największym zainteresowaniem cieszą się tutejsze foki szare oraz żubry, które wyhodowane zostały na wolińskiej ziemi.

Nie zapominajmy, że Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego, to nie tylko otwarte przestrzenie. Znajduje się tu bowiem nowoczesny pawilon o powierzchni 900 metrów, który otwarty został w 1995 roku. W nim znajdziemy aż 5 sal, z podziałem tematycznym. Tu miedzy innymi znajdziemy wyjątkowe wystawy geologiczne z interesującym przedstawieniem złota Bałtyku, czyli bursztynu. Ten ma ogromne znaczenie również sentymentalne. Istnieje również możliwość zakupienia pamiątek w tutejszym sklepiku. Z Międzyzdrojów wywieźć możemy mapy, widokówki, przewodniki oraz publikacje własne na temat Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego.

Możliwości zwiedzania

Godziny zwiedzania:

  • w sezonie letnim: wtorek - niedziela od 9. 00 do 17. 00
  • poza sezonem: wtorek - sobota od 9. 00 do 15. 00

Ceny biletów:

  • bilet ulgowy - 4, 00 zł
  • bilet normalny - 6, 00 zł
  • Bilet rodzinny za okazaniem Karty Dużej Rodziny - 1, 00 zł/osoba

Warto dodać, że cały obiekt przystosowany został dla osób niepełnosprawnych, a dzieci do lat 4 oraz pracownicy parków narodowych wchodzą za darmo.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.wolinpn.pl/index.php?page=12

Polecane obiekty w okolicy Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach