Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla
Aquapark Fala w Łodzi

Noclegi w okolicy Aquaparku Fala w Łodzi

Aquapark Fala w Łodzi

Czy jest lepszy sposób na spędzenie upalnych i dusznych wakacji inaczej niż w chłodnej i orzeźwiającej wodzie? Mieszkańcy Łodzi nie muszą w tym celu nawet opuszczać miasta – wystarczy, że odwiedzą miejski Aquapark Fala. Czekają tam na nich liczne atrakcje, które przyciągają miłośników wodnego szaleństwa.

O Aquaparku

Aquapark powstał kilkanaście lat temu i w początkowej formie był jednym ze zwyczajnych miejskich basenów – dopiero rozbudowa na początku obecnego stulecia nadała miejscu obecny kształt. Uczyniła go jednocześnie jednym z największych wodnych obiektów w całej Polsce, który dysponuje powierzchnią 5 ha, a całkowita wielkość powierzchni wodnej wynosi aż 2450 metrów kwadratowych.

Łódzki Aquapark Fala to cztery odmienne baseny o różnych parametrach: sportowy oraz rekreacyjny połączone w jeden, ale cechujące się niestandardowymi kształtami i wymiarami, basen dla dzieci oraz główna atrakcja aquaparku, czyli basen z falą. Nad bezpieczeństwem czuwają wykwalifikowani ratownicy, a do dyspozycji gości z dziećmi są również niewielkie brodziki z dostępem do różnorodnych wodnych zabawek.

Atrakcje stanowią również dwie bardzo wysokie zjeżdżalnie o długości 130 m oraz 146 m przejazdu. Na miłośników saun czeka z kolei specjalna strefa, gdzie mogą również skorzystać z jacuzzi i tepidarium.

Ważne informacje

Aquapark działa przez cały rok. Wejście na strefę basenów możliwe jest codziennie między 9:00-22:00, a do tego można skorzystać również z opcji porannego pływania od wtorku do piątku od godziny 7:00. Zewnętrzna zjeżdżalnia udostępniania jest wyłącznie w sezonie letnim. Sauny otwierane są od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00-22:00, w piątek od 11:00-23:00 w weekendy i święta 9:00-22:00. Z kolei dostępne w Aquaparku Fala SPA funkcjonuje od 12:00-21:00 od poniedziałku do piątku, a w weekendy od 10:00-21:00.

Koszt wejściówki uzależniony jest od strefy rozrywki. Dzieci do lat 3 wchodzą bezpłatnie. Godzina na basenie zaczyna się od 19 zł bilet ulgowy, 22 zł normalny w dni robocze. W weekendy trzeba zapłacić kolejno 22 zł i 24 zł. Godzina w strefie saun to 20 zł lub 29 zł w dni robocze oraz 22 zł i 34 zł w weekendy. Oszczędzić można kupując bilet łączony na obie strefy (30 zł i 34 zł za godzinę w dni robocze i 33 zł oraz 37 zł w weekendy) lub bilet rodzinny. Więcej informacji na stronie aquapark.lodz.pl

Polecane obiekty w okolicy Aquaparku Fala w Łodzi