Zdrowie
Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w okolicy Ogrodu Zoologicznego w Łodzi

Ogród Zoologiczny w Łodzi

Łódź to miasto, które kojarzy się głównie ze względu na historię kilku ostatnich stuleci oraz dzięki powiązaniom ze światem filmu i teatru. Jednak jest to wielka metropolia, która rozwija się równocześnie we wszystkich możliwych kierunkach. A przy tym nie zapomina o komforcie mieszkańców, oferując całkiem sporo terenów zielonych. Tuż obok najsłynniejszego łódzkiego parku położone jest również Zoo Łódzkie, będące istotną jednostką naukową, ale również chętnie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców miejscem.

Położenie

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi znajduje się przy ulicy Konstantynowskiej, przechodzącej przez środek zielonych terenów Parku im. Józefa Piłsudzkiego. Jest to park, który rozciąga się na sporej powierzchni położonej na zachód od torów kolejowych. Do zoo można dostać się pieszo w ciągu kilkunastu minut ze stacji Łódź Kaliska. Można także dojechać tramwajem kursującym po ulicy Konstantynowskiej. W okolicy znajduje się także Aquapark Fala oraz Łódzki Ogród Botaniczny oraz Rezerwat przyrody Polesie Konstantynowskie.

Historia

Nie zachowały się dokumenty, w których podano oficjalną datę rozpoczęcia działalności zoo, więc przyjęto za datę otwarcia rok 1938, gdy wybudowano fragment muru wokół zoo. Na początku ogród zoologiczny zajmował niecałe 9 hektarów. Przez czasy II wojny światowej ogród przeszedł bez większych zniszczeń, a po 1945 roku trafiło tu dużo zwierząt ze zniszczonego ogrodu we Wrocławiu. Pięć lat później ogród rozbudowano do ponad 16 hektarów. W międzyczasie powstawały także kolejne wybiegi. Ostatnie dekady to również rozbudowa i naprawa wybiegów, poprawiono także stan infrastruktury dla turystów.

Zwierzęta

Obecnie w zoo można zobaczyć lwy azjatyckie, tygrysy amurskie, żyrafy Rothschilda, zebry Chapmana czy gepardy. Z ptaków dużym zainteresowaniem cieszą się pingwiny przylądkowe, ale mieszkają tu również żurawie białoszyje, pawie kongijskie oraz żurawie rajskie. W zoo można oglądać również gady. Ogród zoologiczny ma także całkiem pokaźne sukcesy hodowlane. Urodził się tu m. in. ryś nizinny czy tamaryna dwubarwna, wykluły się także kazuary należące do gatunku zagrożonego wymarciem.

Godziny otwarcia

Zoo otwarte jest dla zwiedzających przez cały rok, za wyjątkiem 1 listopada. Otwarcie następuje o godzinie 9:00. Wiosną i jesienią otwarte jest do 18:00, latem do 19:00, a zimą do 15:30. Kasa zamykana jest godzinę przed zamknięciem ogrodu.

Wiosną i latem bilety normalne kosztują 15 zł, a ulgowe 8 zł. W zimie 11 zł normalne i 5 zł ulgowe.

Więcej szczegółów znajduje się pod adresem: http://uml.lodz.pl/czas-wolny/zielen-i-rekreacja/zoo/

Polecane obiekty w okolicy Ogrodu Zoologicznego w Łodzi