Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Pijalni wód w Inowrocławiu

Pijalnia wód w Inowrocławiu

Większość uzdrowisk funkcjonuje nie tylko dzięki fantastycznym warunkom przyrodniczym, które wspomagają powrót do zdrowia, ale przede wszystkim dzięki dostępowi do różnorodnych wód bogatych w składniki mineralne. Tak jest w przypadku Inowrocławia, gdzie działa ogromny kompleks sanatoryjny, a jego podstawą jest między innymi pijalnia wód mineralnych.

Znaczenie zdrowotne

Pijalnia wód w Inowrocławiu słynie głównie z dwóch wód czerpanych z pobliskich źródeł bogatych w składniki mineralne, witaminy oraz korzystne dla zdrowia biopierwiastki. Te wody to „Jadwiga”, klasyfikowana jako lecznicza oraz „Inowrocławianka”, którą uznaje się za wodę mineralną o podwyższonych właściwościach. Picie ich w odpowiedniej ilości oraz stosowanie zbilansowanej diety, którą składniki tych wód będą uzupełniały, daje efekty w postaci poprawy kondycji zdrowotnej. Między innymi wspomagania produkcji i wydzielania kwasów żołądkowych, co wpływa na ułatwienie trawienia i leczy różnego rodzaju zaburzenia jelitowe. Pomaga również w oczyszczeniu organizmu ze szkodliwych złogów, które zalegają na wewnętrznych narządach.

Dodatkowo udowodniono, że picie „Inowrocławianki”, która zawiera wysokie ilości takich pierwiastków jak magnez, sód oraz wapń, a także różne związki takie jak: jodki i chlorki znacznie poprawia gospodarkę elektrolityczną. Może być więc składnikiem diety płynnej u sportowców czy nawet każdej osoby, która podejmuje zwiększony wysiłek fizyczny albo pracuje fizycznie.

Coś dla gości i turystów

Jednaj pijalnia wód w Inowrocławiu to nie tylko miejsce, które przeznaczone jest dla osób chorych albo pragnących poprawić swoją kondycję zdrowotną. Korzystać z niej można również w celach turystycznych oraz towarzyskich i rozrywkowych, na terenie pijalni działa bowiem całoroczny cykl zabaw tanecznych. Goście mogą więc nie tylko napić się zdrowotnej wody „Jadwigi” czy „Inowrocławianki”, ale także dobrze się bawić przy rytmach muzyki, która często grana jest na żywo przez lokalne zespoły. Niewątpliwie ciekawostką dotyczącą pijalni wód na terenie Inowrocławia jest znajdujący się tutaj dość specyficzny pomnik przedstawiający... teściową. Jest on częstym miejscem do robienia sobie pamiątkowych zdjęć.

 

Polecane obiekty w pobliżu Pijalni wód w Inowrocławiu