Rodzaj oferty
Obiekt
W pokojach / domkach
Ogólnodostępne
Wyposażenie łazienek
Posiłki i napoje
Dodatkowe usługi
Rekreacja
Basen i odnowa biologiczna
Dla dzieci
Udogodnienia dla niepełnosprawnych
Przyjazny alergikom
Organizacja imprez
Lokalizacja
Warsztaty / szkolenia
Zdrowie
Widok
Forma płatności
Oferta dla

Noclegi w pobliżu Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju

Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju

Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju to pijalnia wód mineralnych, która mieści się w przepięknym modernistycznym budynku, w samym centrum miasta, przy słynnych Bulwarach Dietla. Jej dokładny adres to al. Leona Nowotarskiego 3. Budynek został zaprojektowany przez Stanisława Spyta oraz Zbigniewa Mikołajewskiego. Jego budowę rozpoczęto w 1969 roku, a ukończono w 1971 roku. Pijalnia w 2012-2014 została przebudowana i niestety częściowo utraciła swój styl. Gruntowny remont trwał od około połowy 2013 roku. Uroczyste otwarcie odnowionej pijalni nastąpiło w październiku 2014 r. w ramach XXIII Kongresu Uzdrowisk Polskich. Otwarcia dokonał marszałek Marek Sowa.

Wody mineralne

W pijalni można skosztować oraz zakupić różne mineralne wody, które charakteryzują się unikalnym smakiem oraz różnymi cennymi właściwościami. Turyści chętnie kosztują wody Jan, którą leczy się między innymi kamicę nerkową. Jest to woda o właściwościach moczopędnych. Drugą słynną wodą jest Słotwinka, doskonała na stres oraz choroby układu pokarmowego. Woda ta zawiera m. in. magnez i żelazo. Oprócz tego popularnością cieszy się Tadeusz, dobry na problemy z żołądkiem i jelitami, pomocny także przy niedokrwistości. Warto także skosztować Kryniczanki, która zawiera dużo kwasu węglowego i można nią leczyć krzywicę oraz anemię. Interesującą wodą jest Zuber, bowiem wyróżnia ją specyficzny zapach, przypominający zepsute jaja. Woda ta jest doskonała na problemy z żołądkiem oraz na zatrucie alkoholowe i kaca.

Dodatkowe Informacje

Powierzchnia pijalni to aż 4540 m². Warto wiedzieć, że mieści się w niej również sala koncertowa, w której odbywają się między innymi spektakle, a także koncerty muzyki poważnej. Turystom bardzo podoba się również urokliwy ogród zimowy, w którym rośnie wiele egzotycznych roślin, między innymi palmy. Budynek jest świetnie przystosowany do srogich zim, bowiem znajduje się tu bardzo nowoczesne ogrzewanie. W pobliżu Pijalni Głównej znajduje się słynna Góra Parkowa, obowiązkowy punkt wycieczki po Krynicy. Można z niej podziwiać przepiękną panoramę miejscowości.

Godziny otwarcia

Pijalnia Główna wód mineralnych w Krynicy jest otwarta codziennie w godzinach od 9:00 do 21:00.

Oficjalna strona: www.pijalniaglowna.pl

Polecane obiekty w pobliżu Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju